Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.02.2020, 07:15

Počet úmrtí na koronavírus sa zvýšil na 1483

Zdravotnícka komisia v čínskej provincii Chu-pej nahlásila v piatok 116 nových úmrtí a 4823 nových prípadov nákazy.

Počet úmrtí na koronavírus sa zvýšil na 1483
Zdroj: Reuters

Celkový počet úmrtí na epidémiu koronavírusu sa v piatok zvýšil na 1483. Informovala o tom agentúra AFP s tým, že v provincii Chu-pej zároveň došlo k zníženiu počtu nových prípadov nakazených ľudí.

Vo štvrtok bol totiž v dôsledku zmeny v metodológii na kategorizovanie prípadov infekcie zaznamenaný výrazný nárast nových prípadov až o 15 152 za deň.

Zdravotnícka komisia v čínskej provincii Chu-pej nahlásila v piatok 116 nových úmrtí a 4823 nových prípadov nákazy.

Väčšinu z nich tvorili pacienti, u ktorých bol vírus diagnostikovaný klinickým spôsobom a nie na základe laboratórnych testov.

Zdravotnícki predstavitelia v najťažšie postihnutej provincii Chu-pej oznámili, že tieto zmeny sú dôležité preto, aby pacienti čo najskôr dostali potrebnú liečbu a nemuseli čakať, kým to, že sú infikovaní koronavírusom, potvrdia aj výsledky testov.

​V Číne je dovedna nakazených už viac ako 64 600 osôb. Výskyt koronavírusu SARS-CoV-2 (predtým 2019-nCoV), ktorý spôsobuje ochorenie pomenované COVID-19, hlásili z čínskeho mesta Wu-chan, metropoly provincie Chu-pej, prvýkrát 31. decembra 2019. Mimo Číny bol odvtedy zaznamenaný v najmenej 25 krajinách.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.