Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.02.2020, 10:42

Vodič Boltu v Prahe vyhodil z auta nevidiacu ženu, prekážal mu jej pes

Žena vystúpiť odmietla, pretože cestu domov už mala zaplatenú, lenže taxikár to podľa jej svedectva popieral.

Taxikár jazdiaci pre spoločnosť Bolt v Prahe surovo vytiahol z auta nevidiacu ženu, pretože nechcel odviezť jej vodiaceho psa. Polícia prípad rieši ako priestupok. Firma už s taxikárom ukončila spoluprácu a žene sa ospravedlnila. O prípade informoval český portál Deník N, ktorý tiež zverejnil video z celého incidentu.

Portál k videu uviedol, že žena dopoludnia zablúdila a požiadala o pomoc v hoteli v Bořivojovej ulici. Personál jej pomohol zavolať taxikára cez aplikáciu Bolt.

"Keďže som nevidiaca, mám vodiaceho psíka, takže som nasadla do auta a za mnou nastúpil psík. Ale vodič mi povedal, že psíka nevezme. Ja som mu povedala, že sa však bez neho nezaobídem, pretože som nevidiaca. Povedal mi, že ho to vôbec nezaujíma a nech vypadnem," opísala pre Deník N situáciu, ktorú na videu zachytila ​​aj svedkyňa udalosti.

Žena vystúpiť odmietla, pretože cestu domov už mala zaplatenú, lenže taxikár to podľa jej svedectva popieral. Následný konflikt sledovali ľudia z hotela a ďalší svedkovia, ktorí zavolali políciu.

Taxikár z miesta odišiel. Žena však v aute zabudla slepeckú palicu. "Ležala som na zemi, stiahol okienko a vyhodil tú palicu za mnou zrejme z okienka," povedala.

"Áno, touto udalosťou sa zaoberáme. V súčasnej chvíli prípad kvalifikujeme ako priestupok," uviedla hovorkyňa pražskej polície Violeta Siřišťová.

"Okamžite po tom, čo sme sa o tomto incidente dozvedeli, sme daného vodiča vyhľadali a na našej platforme sme ho zablokovali. S vodičom sme v úzkom kontakte a zisťujeme od neho podrobnosti," povedal ČTK mediálny zástupca firmy Bolt Jan Novosad.

S daným taxikárom podľa neho spoločnosť doteraz žiadny incident nemusela riešiť a tiež cestujúci ho oceňovali väčšinou najvyšším hodnotením. Firma Bolt sa už s nevidiacou ženou zachytenou na videu spojila a ospravedlnila sa jej.

"Ponúkli sme jej asistenciu, a ak sa rozhodne kontaktovať políciu, poskytneme pri vyšetrovaní maximálnu možnú súčinnosť," dodal Novosad.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.