Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.04.2020, 15:27 Aktualizované dňa 03.04.2020 o 16:05

Británia hlási rekordný nárast úmrtí. Počet obetí za posledný deň stúpol o takmer 700

V Británii podľahlo koronavírusu celkovo 3605 ľudí.

Británia hlási rekordný nárast úmrtí. Počet obetí za posledný deň stúpol o takmer 700
Zdroj: Reuters

Počet obetí nákazy koronavírusom v Británii za posledný deň vzrástol o rekordných 684, celkom už chorobe podľahlo 3605 ľudí.

Zaznamenaných bolo celkovo už 38 168 nakazených. S odvolaním sa na štatistiky ministerstva zdravotníctva to napísala agentúra Reuters. Británia sa radí medzi najhoršie zasiahnuté krajiny na svete.

S prejavom k národu, ktorý sa bude týkať súčasnej epidémie, v nedeľu vystúpi britská kráľovná Alžbeta II. Reuters upozorňuje, že panovníčka týmto spôsobom vystupuje veľmi zriedkavo.

"Jej Veličenstvo kráľovná nahrala zvláštny prejav určený Spojenému kráľovstvu a krajinám (britského) Spoločenstva, ktorý sa bude týkať epidémia koronavírusu," uviedol dnes Buckinghamský palác. "Televízny prejav sa bude vysielať v nedeľu 5. apríla 2020 od 20:00 (21:00 SELČ)."

V Londýne sa dnes otvorila obria poľná nemocnica, ktorá bude poskytovať lekársku starostlivosť až pre štyritisíc pacientov.

Ide o jednu z piatich, ktoré majú v Británii vzniknúť s cieľom zvládnuť očakávaný príval nakazených v čase vrcholu pandémie koronavírusu.

Premiér Boris Johnson zostáva v karanténe, ktorú chcel k dnešnému dňu ukončiť. Týždeň po pozitívnom teste na koronavírus naďalej vykazuje mierne príznaky choroby.

Prostredníctvom videa vyzval občanov, aby dodržiavali vládne opatrenia a aj napriek očakávanému peknému víkendovému počasiu zostali doma a nevychádzali von.

Vláda podľa neho zhodnotí nutnosť reštriktívnych opatrení po Veľkej noci.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.