Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
09.04.2020, 20:46 Aktualizované dňa 09.04.2020 o 21:27

Johnsona prepustili z jednotky intenzívnej starostlivosti, má dobrú náladu

Borisovi Johnsonovi diagnostikovali ochorenie COVID-19 26. marca.

Johnsona prepustili z jednotky intenzívnej starostlivosti, má dobrú náladu
Zdroj: Reuters

Britského premiéra Borisa Johnsona presunuli vo štvrtok večer z jednotky intenzívnej starostlivosti na normálne nemocničné oddelenie.

Podľa slov svojho hovorcu má Johnson "veľmi dobrú náladu", informovala spravodajská stanica BBC.

"Premiéra dnes večer presunuli z jednotky intenzívnej starostlivosti späť na bežné oddelenie, kde bude počas prvotnej fázy zotavovania sa starostlivo monitorovaný," uviedol hovorca.

Johnsonovi diagnostikovali ochorenie COVID-19 26. marca. Niekoľko hodín po premiérovi ohlásil pozitívny výsledok testu na koronavírus aj britský minister zdravotníctva Matt Hancock.


Premiéra v nedeľu večer previezli do londýnskej Nemocnice sv. Tomáša po tom, ako sa jeho stav nezlepšoval.

V pondelok ho presunuli na jednotku intenzívnej starostlivosti s vysokou teplotou a silným kašľom. V ďalších dňoch dostal kyslíkovú podporu, ale nebol napojený na pľúcnu ventiláciu a jeho stav sa následne zlepšil.

Johnson je zatiaľ najprominentnejším svetovým lídrom, ktorý sa infikoval novým koronavírusom a v dôsledku toho sa uňho vyvinula aj choroba COVID-19, ktorú tento vírus spôsobuje.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.