Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.05.2020, 20:57

Briti vypočítali, koľko ľudí v krajine môže byť nakazených

Vláda sa vo veľkom snaží získať testy.

Briti vypočítali, koľko ľudí v krajine môže byť nakazených
Zdroj: Reuters

Pozitívny test na prítomnosť protilátok na nový koronavírus malo približne 17 percent Londýnčanov a päť percent obyvateľov Anglicka. Vyplýva to z výsledkov štúdie britského štatistického úradu ONS, o ktorých informovala vo štvrtok agentúra DPA.

Výsledky štúdie zverejnil aj britský minister zdravotníctva Matt Hancock. Britská vláda zároveň oznámila, že sa dohodla s farmaceutickými spoločnosťami na dodávke 10 miliónov kusov testov na prítomnosť protilátok na koronavírus.

Vykonaná štúdia podľa ONS nepotvrdila zvýšený počet prípadov nákazy medzi pracovníkmi britskej Národnej zdravotnej služby (NHS), ktorí sú v boji s nákazou v prednej línii.

Hancock oznámil, že vláda zvažuje vydávanie osvedčení ľuďom, ktorí mali pozitívny test na protilátky. Monitorovanie takýchto osôb môže v budúcnosti pomôcť zistiť, či je u nich nižšie riziko nákazy, úmrtia alebo prenosu vírusu na ďalších ľudí.

Minister zdravotníctva takisto oznámil, že v Británii začali skúšky nového rýchlotestu, ktorý v priebehu 20 minút dokáže zistiť aktuálnu prítomnosť nákazy novým koronavírusom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.