Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.07.2020, 18:04

Na technopárty v Česku sa zišlo dvetisíc ľudí, situáciu monitoruje polícia

Nad miestom konania technopárty lieta policajný vrtuľník a dron.

Na technopárty v Česku sa zišlo dvetisíc ľudí, situáciu monitoruje polícia
Zdroj: Policie ČR

Česká polícia a hygienici monitorujú sobotňajšiu hudobnú akciu v okrese Benešov, na ktorej sa dopoludnia zúčastnilo približne dvetisíc ľudí. Informoval o tom spravodajský portál Novinky.cz s odvolaním sa na hovorkyňu polície Luciu Novákovú.

Počet ľudí na technopárty v obci Hlaváčkova Lhota, ktorá sa začala v piatok večer, sa medzičasom  znížil na zhruba 800, pričom asi 200 z nich tvoria cudzinci, a to najmä z Nemecka a Rakúska.

Hromadné akcie nad tisíc osôb v jednom sektore sú v Česku v rámci protikoronavírusových opatrení síce zakázané, no keďže ide o podujatie, ktoré sa koná na súkromnom pozemku so súhlasom jeho vlastníka, nie je nelegálne.

 Ak je akcia rozdelená na jednotlivé sektory, môže sa na nej zúčastniť až 5-tisíc osôb, doplnila hovorkyňa úradu hygienika pre Stredočeský kraj Dana Šalamunová.

"Do súčasnej chvíle nemuseli policajti riešiť žiadne závažné narušenia verejného poriadku," povedala policajná hovorkyňa.

Ako informovala česká polícia na svojej oficiálnej webovej stránke, jej príslušníci sú v pravidelnom kontakte s organizátorom tohto podujatia, s majiteľom pozemku, ako aj s tamojšou starostkou. Počas noci na sobotu dostali päť sťažností za rušenie nočného pokoja.

Nad miestom konania technopárty lieta policajný vrtuľník a dron.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.