Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.08.2020, 12:00

Ukrajina zaradila Slovensko do červenej zóny

Pri príchode na Ukrajinu z krajiny z červenej zóny je nutné predložiť negatívny test na koronavírus alebo absolvovať karanténu.

Ukrajinské ministerstvo zdravotníctva zaradilo do tzv. červenej zóny s nepriaznivou koronavírusovou situáciou viac ako 120 štátov vrátane Slovenska a Česka. 

Pri príchode na Ukrajinu z krajiny z červenej zóny je podľa ukrajinskej tlače nutné predložiť negatívny test na koronavírus alebo absolvovať karanténu. Zoznam sa má každý týždeň aktualizovať.

​V "zelenej zóne" sa nachádza napríklad Švédsko, Portugalsko, Chorvátsko, Bielorusko, Británia, Turecko, Slovinsko, Egypt a Taliansko.

V "červenej zóne" sú okrem Slovenska a Česka napríklad Čína, Maďarsko, Gruzínsko, Nemecko, Bulharsko, Albánsko, Čierna Hora, Poľsko, Francúzsko a Rusko, napísal portál Korrespondent.net.

​Na "červený zoznam" Ukrajina podľa portálu radí krajiny, kde za posledných 14 dní počet nových prípadov nákazy na 100-tisíc obyvateľov prevyšuje obdobný ukrajinský ukazovateľ alebo ak prírastok nakazených za posledných 14 dní prevyšuje o 30 percent obdobný ukazovateľ z predchádzajúcich 14 dní.

Predtým Ukrajina brala ohľad len na počet aktuálne chorých s covidom-19 na 100-tisíc obyvateľov.

Ukrajina podľa zoznamu vykazuje 33 nakazených na 100-tisíc obyvateľov s tým, že ide o dvadsaťpercentný prírastok.

V prípade Slovenska sa síce uvádza 5,83 prípadu na 100-tisíc obyvateľov, ale prírastok 32,5 percenta. V Česku tieto čísla činia 24,58 prípadu a 83,2 percenta.

Cestovanie na Ukrajinu zo Slovenska je v súčasnosti možné len cez hraničné priechody autom alebo pešo. Ukrajina sa nenachádza na zozname bezpečných krajín. To znamená, že cestovateľov čaká po návrate od nášho východného suseda domáca izolácia a absolvovanie testu na Covid-19.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.