Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
10.09.2020, 21:55

V bejrútskom prístave horel sklad Červeného kríža, prezident pripúšťa aj sabotáž

Požiar by mohol vážne ohroziť činnosť organizácie v Libanone.

V bejrútskom prístave horel sklad Červeného kríža, prezident pripúšťa aj sabotáž
Zdroj: Reuters

Štvrtkový požiar v bejrútskom prístave mohol byť podľa libanonského prezidenta Michela Aúna aj výsledkom úmyselnej sabotáže.

"Dnešný požiar mohol byť spôsobený sabotážou, technickou chybou, nevedomosťou alebo nedbalosťou. V každom prípade je potrebné čo najskôr zistiť príčinu a postaviť vinníkov pred spravodlivosť," cituje Aúna agentúra AFP.

Medzinárodný výbor Červeného kríža vo štvrtok podvečer oznámil, že požiar zasiahol aj priestory, kde skladuje jedlo a potravinový olej, čo môže vážne narušiť jeho humanitárne operácie.

"V sklade, ktorý horel, má MVČK tisíce potravinových balíkov a pol milióna litrov oleja," uviedol regionálny riaditeľ MVČK Fabrizio Carboni.

Dodal, že rozsah škôd ešte nie je známy, no je možné, požiar by mohol vážne ohroziť činnosť tejto organizácie v Libanone.

V dôsledku výbuchu vyše 2700 ton dusičnanu amónneho v bejrútskom prístave prišlo 4. augusta o život viac než 190 ľudí a vyše 6500 utrpelo zranenia.

Mohutná tlaková vlna spôsobila v meste rozsiahle materiálne škody a prístav prakticky zrovnala so zemnou.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.