Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.09.2020, 16:06

V Česku vybuchovala vyradená munícia v sklade, úlomky lietali stovky metrov

Výbuchy bolo počuť až v 15 kilometrov vzdialenej obci Proboštov.

V Česku vybuchovala vyradená munícia v sklade, úlomky lietali stovky metrov
Zdroj: Policie ČR

V meste Bílina na severozápade Česka vybuchovala v utorok vyradená munícia v policajnom sklade. Evakuovať museli ľudí z 500-metrového okolia budovy, najmä pracovníkov firiem v priemyselnom areáli. Polícia najskôr nepustila hasičov k epicentru, popoludní však už požiar dohášali, informoval spravodajský portál iDNES.cz.

Muničný sklad sa nachádza v mestskej časti Chudeřice severne od centra Bíliny smerom na okresné mesto Teplice. Cestu spojujúcu obe mestá pod Krušnými horami na vjazde do Bíliny uzavreli, uviedli na Facebooku bílinska starostka Zuzana Schwarz Bařtipánová. Explózia podľa nej rozmetala drobnejšie kusy trosiek do okolia asi 200 metrov.

Hasičský záchranný zbor oznámil, že im udalosť nahlásili krátko pred 13.00 h, pričom o hodinu neskôr jeho príslušníci ochladzovali budovu. Na miesto dorazilo sedem hasičských jednotiek s 12 vozidlami, zasahoval tam aj pyrotechnik.

Výbuchy bolo počuť až v 15 kilometrov vzdialenej obci Proboštov, uviedol tamojší zástupca starostu Roman Nešetřil, podľa ktorého počuli tri až štyri silné detonácie.

Udalosť a jej príčiny vyšetruje česká polícia, ktorá informovala, že sklad má v prenájme jej Pyrotechnická služba, pričom slúži na uskladňovanie vyradenej munície.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.