Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
01.10.2020, 07:40

Trump: Krajne pravicová domobrana sa musí stiahnuť

Donald Trump vyvolal pobúrenie, keď v prvej debate s demokratickým súperom Joeom Bidenom v utorok večer nevyužil možnosť odsúdiť belošských rasistov.

Trump: Krajne pravicová domobrana sa musí stiahnuť
Zdroj: Reuters

Americký prezident Donald Trump v stredu vyzval členov pravicovej domobrany, aby sa "stiahli" a nechali políciu "robiť svoju prácu". Trump sa tým očividne snažil napraviť škody, keďže takéto skupiny neodsúdil počas prvej predvolebnej prezidentskej debaty v predchádzajúci deň. Informovala o tom tlačová agentúra AFP.

Trump vyvolal pobúrenie, keď v prvej debate s demokratickým súperom Joeom Bidenom v utorok večer nevyužil možnosť odsúdiť belošských rasistov.

Namiesto toho spomenul názov krajne pravicovej, protiimigračnej, neofašistickej skupiny Proud Boys, ktorá je známa páchaním pouličného násilia nielen proti ich ľavicovo orientovaným odporcom.

Na jej adresu Trump totiž povedal: "Držte sa bokom a buďte pripravení." Potom zvrtol pozornosť na hnutie Antifa a ľavicových extrémistov a vyhlásil, že násilie páchajú krajne ľavicoví aktivisti. "Niekto s nimi musí niečo urobiť," dodal.

V stredu Trump novinárom v Bielom dome potom vysvetľoval: "Neviem, kto sú Proud Boys, ale nech je to ktokoľvek, musia sa stiahnuť." A zdôraznil: "Stiahnite sa, nechajte políciu robiť si svoju prácu. Nech ste ktokoľvek, stiahnite sa."

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.