Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
15.10.2020, 07:35 Aktualizované dňa 15.10.2020 o 08:55

V Česku zistili vyše 9 500 nakazených. Počet obetí tam pribúda takmer najrýchlejšie na svete

Česká republika je podľa počtu úmrtí na 100-tisíc obyvateľov za uplynulý týždeň už na štvrtom mieste vo svete.

V Česku zistili vyše 9 500 nakazených. Počet obetí tam pribúda takmer najrýchlejšie na svete
Zdroj: TASR/AP

V Českej republike pribudlo v stredu potvrdených rekordných 9 544 nových prípadov nákazy koronavírusom. Ide o dosiaľ najvyšší denný prírastok nakazených od začiatku pandémie. Vyplýva to z údajov zverejnených vo štvrtok nadránom na webe českého ministerstva zdravotníctva.

​V spojitosti s ochorením covid-19, ktoré koronavírus spôsobuje, zaevidovalo Česko v stredu aj 35 nových úmrtí.

Od začiatku pandémie sa v Česku koronavírusom nakazilo 139 290 ľudí, z ktorých 1 172 nákaze podľahlo. Z ochorenia covid-19 sa tam dosiaľ vyliečilo 60 901 osôb, z toho v stredu pribudlo 277. Momentálne je v Česku nakazených 77 217 ľudí. Hospitalizovaných je 2678 pacientov, 518 z nich vo vážnom stave.

Najrýchlejšie sa teraz choroba naďalej šíri v okrese Uherské Hradište, ktorý hraničí so Slovenskom. Za posledných sedem dní tam zaznamenali približne 616 nových ochorení v prepočte na 100-tisíc obyvateľov. Len v Prahe v stredu pribudlo 1 283 prípadov, čo bol druhý najvyšší denný nárast v meste od začiatku epidémie. Rekordom je 1 380 prípadov z minulého piatku.

Podľa údajov denníka The New York Times je Česká republika podľa počtu úmrtí na 100-tisíc obyvateľov za uplynulý týždeň už na štvrtom mieste vo svete, v stredu bola siedma. Podľa počtu prípadov nakazených na 100-tisíc obyvateľov za uplynulý týždeň sú naši západní susedia podľa rovnakého zdroja stále na druhom mieste vo svete za Andorrou a pred Belgickom.

Z dôvodu nepriaznivého vývoja epidémie platia v celom Česku od stredy sprísnené epidemiologické opatrenia. Všetky školy od základných po vysoké prešli na dištančnú výučbu, výnimku majú triedy pre deti so špeciálnymi potrebami.

Uzavreté sú reštaurácie, bary a kluby. Zhromažďovať sa ľudia môžu maximálne po šiestich. Väčšina opatrení platí do 3. novembra, teda do konca núdzového stavu. Školy majú byť zatiaľ zatvorené do 1. novembra.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.