Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.10.2020, 12:43

Orbán vyzval Maďarov, aby počas pandémie neplánovali zahraničné lyžovačky

Európa bude podľa maďarského premiéra čeliť ťažkej jeseni i zime.

Orbán vyzval Maďarov, aby počas pandémie neplánovali zahraničné lyžovačky
Zdroj: Reuters

Predseda maďarskej vlády Viktor Orbán v piatok vyzval obyvateľov svojej krajiny, aby si - vzhľadom na prebiehajúcu druhú vlnu pandémie nového druhu koronavírusu - neplánovali počas nadchádzajúcej zimy lyžovačky v zahraničí.

Orbán na videozázname z bruselského summitu EÚ, ktorý zverejnil na Facebooku, vyhlásil, že šírenie nákazy v európskych krajinách narastá a zrejme tomu tak bude aj v nasledujúcich mesiacoch. Európa bude podľa neho preto čeliť ťažkej jeseni i zime.

"Po včerajšom podrobnom oboznámení sa s európskou situáciou navrhujem, aby ste počas (nadchádzajúcej) lyžiarskej sezóny neplánovali zahraničné cesty," povedal premiér, ktorý označil vývoj pandémie na kontinente za vážny. Súčasne však zdôraznil, že maďarské zdravotníctvo zatiaľ situáciu zvláda dobre.

V súvislosti s ochorením COVID-19 zaznamenali v uplynulých 24 hodinách v Maďarsku rekordných 33 úmrtí, všetko boli chronicky chorí pacienti. Nákazu novým druhom koronavírusu potvrdili v 1293 prípadoch.

Celkový počet nakazených od vypuknutia epidémie koronavírusu stúpol na 43 025, počet úmrtí sa zvýšil na 1 085. Z infekcie sa zotavilo 13 134 ľudí. V nemocniciach ošetrujú 1642 pacientov s ochorením COVID-19. Na umelej pľúcnej ventilácii je 171 chorých.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.