Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
28.11.2020, 11:12

V Prahe sa konala nelegálna párty s vyše sto ľuďmi. Polícia sa do klubu dostala pomocou baranidla

Vstup do priestorov klubu v centre Prahy bol na heslo.

V Prahe sa konala nelegálna párty s vyše sto ľuďmi. Polícia sa do klubu dostala pomocou baranidla
Zdroj: iDNES.cz/Jiří Meixner

Polícia v noci na sobotu zasahovala v centre Prahy v klube, ktorý otvoril napriek nariadeniu vlády kvôli koronavírusu. Informáciu portálom TN.cz a Blesk.cz potvrdila na svojom webe polícia.

V klube v Anenskej ulici sa podľa polície zišlo vyše 119 mladých ľudí, ktorí sa tam zúčastnili na nelegálnej párty. O akcii sa dozvedeli cez uzavretú skupinu na sociálnej sieti, uviedol Blesk.

"Keďže bol podnik zatvorený a na výzvy nikto nereagoval, musel byť do neho vykonaný násilný vstup," uviedol policajný hovorca Jan Daněk. Podľa Blesku policajti použili baranidlo a hák.

Vstup do priestorov bol na heslo. Portál TN.cz uviedol, že párty sa začala v piatok po 22:00 a mala trvať do 4:00 ráno. Polícia na miesto dorazila pred polnocou.

Na párty boli prevažne cudzinci

Na mieste zasahovala aj zdravotnícka záchranná služba, ktorá skontrolovala všetkých účastníkov a odviezla 22- ročnú ženu kvôli intoxikácii alkoholom do Nemocnice Na Bulovke. Záchranka to uviedla na Twitteri.

"Keď sa policajti dostali do pivničných priestorov, tak zistili, že sa tam nachádza 119 ľudí, ktorí sa tam zúčastnili na akejsi nelegálnej párty," uviedol Daněk.

Podľa neho išlo o 102 cudzincov a 17 Čechov. "Medzi nimi bolo osem osôb, u ktorých sa domnievame, že išlo o organizátorov akcie a tí skončili na policajnej stanici, aby situáciu vysvetlili. Okolnosťami prípadu sa zaoberáme a je predpoklad, že vec bude riešená oznámením správnemu orgánu," dodal hovorca.

Reštaurácie, hudobné a tanečné kluby a ďalšie podobné zariadenia musia mať v Česku zatvorené v dôsledku nariadenia kabinetu v rámci opatrení proti šíreniu koronavírusu. Reštaurácie môžu prevádzkovať výdajné okienka, ale len do 23:00, kedy tiež začína platiť zákaz vychádzania.

Reštaurácia otvorila napriek zákazu

V piatok napriek zákazu otvorila reštaurácie Šeberák v pražských Kunraticiach, majiteľ uviedol, že tým chcel vyjadriť nesúhlas s podľa neho chybným postojom vlády voči podnikateľom.

Na konci októbra odhalila mestská polícia reštauráciu otvorenú napriek vládnemu zákazu v Pardubiciach na sídlisku Dukla.

Strážnici v spolupráci so štátnou políciou v krčme zistili osem ľudí. Pred okolím bola reštaurácia maskovaná, napríklad okná mala zatemnené.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.