Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
17.12.2020, 08:42

Desať štátov žaluje Google za porušenie protimonopolnej legislatívy

Žalobu podali na federálnom súde v štáte Texas. Holdingovú spoločnosť Alphabeth, pod ktorú patrí Google, žiadajú odškodnenie v súvislosti so spôsobenými škodami.

Desať štátov žaluje Google za porušenie protimonopolnej legislatívy
Zdroj: Variety

Desať štátov USA podalo v stredu žalobu voči spoločnosti Google, ktorú obviňujú s nezákonnej spolupráce s Facebookom, porušujúcej protimonopolnú legislatívu, informovali agentúry AP a Reuters.

Žalobu podali na federálnom súde v štáte Texas. Holdingovú spoločnosť Alphabeth, pod ktorú patrí Google, podľa Reuters žiadajú odškodnenie v súvislosti so spôsobenými škodami.

"Tento internetový gigant využíval svoju moc na manipuláciu trhu, ničenie konkurencie a škodil vám, spotrebiteľom," uviedol texaský generálny prokurátor Ken Paxton vo videu zverejnenom na Twitteri.

Spoločnosť Google Paxtonove tvrdenia označila za "bezcenné" a uviedla, že cena reklám v on-line prostredí za posledných desať rokov klesla.

"Toto sú charakteristické znaky odvetvia s vysokou mierou konkurencie," uviedla spoločnosť Google vo vyhlásení a dodala, že sa voči Paxtonovým nepodloženým tvrdeniam bude brániť na súde.

Americké ministerstvo spravodlivosti a 11 federálnych štátov podalo protimonopolnú žalobu na Google aj v októbri tohto roka. Koncern obviňujú z toho, že zneužíva svoje monopolné postavenie na trhu, aby potlačil konkurenciu.

Americké ministerstvo spravodlivosti a Federálna obchodná komisia (FTC) v roku 2019 spustili protimonopolné vyšetrovanie štyroch veľkých technologických koncernov Amazon, Apple, Facebook a Google.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.