Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
26.12.2020, 15:02

Von der Leyenová: Vakcína nám pomôže vrátiť sa k normálnemu životu

Prvé očkovania označila šéfka eurokomisie za "dojímavý okamih jednoty".

Von der Leyenová: Vakcína nám pomôže vrátiť sa k normálnemu životu
Zdroj: Reuters

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová verí, že po začatí očkovania proti novému druhu koronavírusu sa život v jednotlivých krajinách začne postupne vracať do normálu.

Povedala to vo videu zverejnenom v sobotu na svojom účte na Twitteri, uviedla agentúra DPA.

Hneď ako sa zaočkuje dostatok ľudí, bude možné začať opäť cestovať, stretávať sa s priateľmi a rodinou a tráviť sviatky tak ako kedysi.

"Dovtedy však musíme byť opatrní a chrániť seba i svojich blízkych," varovala šéfa exekutívy Únie.

EÚ podľa nej zabezpečila dostatok dávok vakcíny pre všetkých 450 miliónov obyvateľov svojich členských krajín. Prvé očkovania označila za "dojímavý okamih jednoty".

Von der Leyenová ubezpečila, že čoskoro bude k dispozícii viac vakcín. "Spravme z roku 2021 náš rok oživenia a nádeje pre Európu," uzatvorila von der Leyenová.

Očkovanie proti novému druhu koronavírusu sa vo väčšine krajín Európskej únie začne v nedeľu. V EÚ bola zatiaľ schválená iba vakcína od spoločností BioNTech a Pfizer. Európska agentúra pre lieky (EMA) rozhodne 6. januára o schválení vakcíny od americkej spoločnosti Moderna.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.