Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
18.01.2021, 17:50 Aktualizované dňa 18.01.2021 o 18:45

Česi uvoľňujú opatrenia, otvoria niektoré obchody

Rozšírenie sortimentu o papierenský tovar a odevy a obuv pre deti víta český Zväz obchodu a cestovného ruchu.

Česi uvoľňujú opatrenia, otvoria niektoré obchody
Zdroj: český úrad vlády

Papiernictvá a predajne detského oblečenia a obuvi budú môcť v Česku od utorka znovu otvoriť. Podľa informácií ČTK to dnes schválila vláda.

Premiér Andrej Babiš v nedeľu v Českej televízii hovoril aj o otvorení obchodov so spodnou bielizňou, tým by zatiaľ výnimka udelená byť nemala.

Rozšírenie sortimentu o papierenský tovar a odevy a obuv pre deti víta český Zväz obchodu a cestovného ruchu. Podľa jeho prezidenta Tomáša Prouza patrí u zákazníkov medzi najviac dopytované sektory.

Tovar je podľa neho zvyčajne súčasťou iného nákupu, nemala by sa tak výrazne zvýšiť mobilita ľudí, povedal dnes ČTK.

Papierníctva síce otvorenie vítajú, ale veľkú návštevnosť podľa informácií ČTK, zvlášť v obchodných centrách, neočakávajú. Museli by sa otvoriť aj ďalšie obchody, fungovať by museli znovu začať aj kancelárske prevádzky.

Detské oblečenie, spodnú bielizeň alebo papierenský sortiment do predaja už pred časom vrátili niektoré potravinárske reťazce.

Spoločnosť Tesco na základe opakovaných požiadaviek zákazníkov, ktoré považuje za odôvodnené, ponúka spodné prádlo a ponožky, oblečenie a obuv pre deti do siedmich rokov, papierenské potreby pre školákov a pre prácu z domu, ale napríklad aj pyžamá a župany. Spodná bielizeň alebo ponožky sú dostupné napríklad aj v hypermarketoch Globus.

V Českej republike od 27. decembra platí najvyšší stupeň rizika protiepidemického systému PES. Platí zákaz maloobchodného predaja s výnimkou potravín, drogérií, lekární, optik, galantériou alebo kvetinárstvo. Tieto obchody smú ponúkať len nevyhnutný tovar.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.