Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
22.01.2021, 12:48

Každý pozitívne testovaný by mohol dostať 500 libier, zvažujú v Anglicku

Dávku už teraz dostávajú nízkopríjmové skupiny obyvateľstva a vláda teraz premýšľa, že opatrenia rozšíri na všetkých.

Každý pozitívne testovaný by mohol dostať 500 libier, zvažujú v Anglicku
Zdroj: Reuters

Všetci pozitívne testovaní na chorobu covid-19 by v Anglicku mohli dostávať 500 libier (564 eur).

Dávka by mala predísť situáciám, kedy sa ľudia s nízkymi príjmami vedome nenechajú testovať, lebo si prípadnú izoláciu nemôžu finančne dovoliť.

​O zvažovanom pláne britskej vlády dnes informovala agentúra Reuters.

Britské médiá citovali uniknutý dokument ministerstva zdravotníctva s možnými opatreniami proti šíreniu koronavírusu, podľa ktorého by tento krok s cieľom podporiť ochotu ľudí nechať sa testovať vyšiel štátnu pokladnicu na 453 miliónov libier týždenne.

Opatrenie chcú rozšíriť 

Dávku už teraz dostávajú nízkopríjmové skupiny obyvateľstva a vláda teraz premýšľa, že opatrenia rozšíri na všetkých.

Štúdie podľa Reuters ukázali, že mnoho ľudí v Británii nedodržuje nariadenie uchýliť sa v prípade kontaktu s infikovanou osobou do desaťdňovej karantény a podstúpiť test na koronavírus, pretože si nemôžu z finančných dôvodov dovoliť nepracovať.

"Nebudem komentovať tento konkrétny dokument, avšak vždy sme to mali na zreteli," povedal dnes minister životného prostredia George Eustice.

Zdravotníctvo na hrane kolapsu

Konečné rozhodnutie v tejto veci podľa neho doteraz nepadlo. Eustice dodal, že vláda si je vedomá, že nútená izolácia predstavuje pre časť ľudí finančný problém.

Denné prírastky nakazených v Británii rastú od konca minulého roka, kedy sa v krajine začala šíriť nákazlivejšia mutácia koronavírusu.

Zdravotnícky systém v niektorých miestach v dôsledku toho balansuje na hrane kolapsu. Vo štvrtok zaznamenali úrady bezmála 38-tisíc nakazených a 1290 úmrtí s covidom-19.

Počty nových prípadov sa v Anglicku nedarí znižovať napriek plošnej uzávere zavedenej 5. januára.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.