Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
05.02.2021, 14:00 Aktualizované dňa 05.02.2021 o 14:35

Rakúsko predĺži kontroly na hraniciach so Slovenskom do 27. februára

Rakúsko predĺži do 27. februára kontroly na hraniciach so Slovenskom a Českom, ktoré zaviedlo pred mesiacom.

Rakúsko predĺži kontroly na hraniciach so Slovenskom do 27. februára
Zdroj: TASR/František Iván

Rakúsko predĺži do 27. februára kontroly na hraniciach so Slovenskom a Českom, ktoré zaviedlo pred mesiacom.

Vyplýva to z nariadenia rakúskeho ministerstva zdravotníctva, ktoré bolo zverejnené v piatok. Informovala o ňom agentúra APA.

​Napriek niekoľkotýždňovému lockdownu a takmer úplnému uzatvoreniu hraníc eviduje najmä Česko naďalej vysoké počty novonakazených, zdôrazňuje APA.

Česko je s 897 prípadmi nákazy pripadajúcimi na 100-tisíc obyvateľov za posledných 14 dní treťou najhoršou krajinou v EÚ čo sa týka prírastkov infikovaných.

Viac zasiahnuté sú v tomto ohľade už len Španielsko a Portugalsko.

Na Slovensku evidujú zdravotnícke úrady za uplynulé dva týždne 486 nových prípadov nákazy na 100-tisíc obyvateľov. V Rakúsku je to pre porovnanie 224 na 100-tisíc obyvateľov, čiže výrazne menej.

Pre Slovensko a Česko, rovnako ako pre zvyšné štáty susediace s Rakúskom, platia pri vstupe do krajiny viaceré podmienky vrátane preukázania sa negatívnym výsledkom PCR alebo antigénového testu, podstúpenie povinnej desaťdňovej karantény i online registrácia.

Pravidelné testovanie a registrácia raz za týždeň platí od budúceho týždňa aj pre pendlerov, ktorí mali doteraz z týchto nariadení výnimku.

Koronavírus a Covid - 19

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.