Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.02.2021, 17:53

Obézny a starý Trump. Mal šťastie, že na covid nezomrel, tvrdí Fauci

Anthony Fauci je popredný americký epidemiológ, jedna z tvárí boja proti koronavírusu v krajine.

Obézny a starý Trump. Mal šťastie, že na covid nezomrel, tvrdí Fauci
Zdroj: Reuters

Podľa imunológa a poradcu Bieleho domu Anthonyho Fauciho mal bývalý americký prezident Donald Trump obrovské šťastie, že nezomrel na covid.

Rizikovým faktorom u neho bolo to, že je obézny a v seniorskom veku. "Mohol sa dostať do vážnych ťažkostí," podotkol Fauci, ktorý bol za Trumpovej vlády tvárou boja proti epidémii koronavírusu.

Trump má 74 rokov, meria cez 190 centimetrov a váži okolo 110 kilogramov, čo ho podľa tabuľky BMI zaraďuje do kategórie obéznych prvého stupňa. "Mohol sa dostať do vážnych ťažkostí. Myslím, že mal celkom šťastie, "povedal Fauci v rozhovore pre The Telegraph.

Keď Trump zverejnil vlani v októbri tweet, že on i jeho manželka Melania sa nakazili koronavírusom, začali sa rojiť špekulácie, akú má vôbec vtedajšia hlava štátu nádej na prežitie.

Štyri nemenované zdroje oboznámené so skutočným zdravotným stavom Trumpa počas choroby denníku The New York Times povedali, že sa vyvinulo značné úsilie pre to, aby mu boli poskytnuté experimentálne lieky, ktoré neboli dostupné americkej verejnosti.

Nedávno sa objavila informácia, že Trump bol oveľa chorľavejší, než sám pripúšťal. Hrozilo mu, že by bol pripojený na pľúcnu ventilátor.

Trump potom, čo sa dostal z najhoršieho von, vyhlásil, že svoju nákazu koronavírusom považuje za požehnanie od Boha, pretože sa kvôli tomu objavil liek na covid. Prípravok od firmy Regeneron už tiež smeruje teraz do Európy.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.