Putin tiež povedal, že "špeciálna operácia", ako Kremeľ prezýva brutálnu vojnu v cudzej krajine, prebieha podľa plánu a harmonogramu.
Erdogan podľa vyjadrenia Ankary Putina vyzval na okamžité vyhlásenie pokoja zbraní, otvorenie humanitárnych koridorov a podpísanie mierovej dohody s Kyjevom. Podľa tureckých médií trval telefonát asi hodinu.
Turecko, členský štát NATO, už predtým označilo ruskú inváziu na Ukrajinu za neprijateľnú a ponúklo sa ako prostredník pri prípadných rokovaniach o mieri.
Zatiaľ však na Moskvu neuvalilo žiadne sankcie. Ankara už skôr uviedla, že by bolo naivné domnievať sa, že priame rozhovory medzi Ukrajinou a Ruskom prinesú výsledky, zatiaľ čo stále pokračujú boje.
Diplomatické úsilie pokračuje aj v nedeľu popoludní, po rozhovore s Erdoganom si Putin hodinu a tri štvrte telefonoval s francúzskym prezidentom Emanuelom Macronom. Na podrobnosti z tejto debaty sa zatiaľ čaká.
V sobotu osobne rokoval s Putinom v Moskve izraelský premiér Naftali Bennett. Ten dnes uviedol, že sa bude aj naďalej snažiť pomôcť pri riešení rusko-ukrajinskej krízy, aj keď šance na úspech nebudú veľké.
Bennett v uplynulých hodinách hovoril telefonicky aj s ukrajinským prezidentom Volodymyrom Zelenským, už tretíkrát za dva dni. Žiadne ďalšie podrobnosti o telefonáte ale úrad izraelského premiéra nezverejnil.
Bennett sa zatiaľ nepripojil k medzinárodnému odsúdeniu ruskej invázie na Ukrajinu. Premiér zdôrazňuje silné väzby, aké spájajú Izrael s Moskvou aj Kyjevom. Kvôli tejto blízkosti k obom bojujúcim stranám sa Izrael ponúkol ako prostredník.
Po trojhodinovom rokovaní v Moskve Bennett odcestoval do Berlína na schôdzku s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom. Ešte pred stretnutím s ruským prezidentom Bennett svoju misiu konzultoval so Spojenými štátmi, Nemeckom a Francúzskom.