Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
03.04.2021, 13:39

Taliansko zaviedlo počas Veľkej noci lockdown, z celej krajiny sa stala červená zóna

Talianska vláda na dodržiavanie opatrení po celej krajine vyčlenila posilu 70-tisíc policajtov.

Taliansko zaviedlo počas Veľkej noci lockdown, z celej krajiny sa stala červená zóna
Zdroj: TASR/AP

V Taliansku dnes začal trojdňový lockdown. Krajina chce predísť nárastu počtu nových prípadov nákazy koronavírusom počas Veľkej noci.

Z celého Apeninského polostrova sa stala takzvaná červená zóna, všade teda platia najprísnejšie protipandemické opatrenia.

Taliansko podobne ako zvyšok Európy zápasí s treťou vlnou pandémie covidu-19, počet novo infikovaných sa v 60-miliónovej krajine pohybuje okolo 20-tisíc ľudí denne.

Taliani môžu ísť z domu len v nevyhnutných prípadoch, vo svojom regióne sa však môžu stretnúť pri veľkonočnom jedle s dvoma ďalšími dospelými, či už ide o rodinu alebo priateľov.

Kostoly zostali otvorené, ale veriaci majú bohoslužby navštevovať len vo svojom regióne. Pápež František už druhýkrát za sebou prednesie tradičné posolstvo Urbi et orbi (Mestu a svetu) vo svätopeterskom chráme bez účasti veriacich na námestí.

Talianska vláda na dodržiavanie opatrení po celej krajine vyčlenila posilu 70-tisíc policajtov.

Po Veľkej noci jednotlivé talianske regióny zostanú do konca mesiaca v červenom, alebo v miernejšom oranžovom režime.

V Taliansku všeobecne platí opatrenie podľa epidemickej situácie v regiónoch. Existuje štvorstupňová farebná škála - od najprísnejšej červenej zóny cez oranžovú a žltú až po bielu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.