Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
07.05.2021, 15:44

Korčok sa stretol s ministrami V4 a japonským šéfom diplomacie, vyzdvihol hospodársku spoluprácu

inistri rokovali o možnostiach spolupráce najmä v ekonomickej oblasti.

Korčok sa stretol s ministrami V4 a japonským šéfom diplomacie, vyzdvihol hospodársku spoluprácu
Zdroj: TASR/Agerpres - Radu Tuta

Napriek geografickej vzdialenosti je pre náš región Japonsko významným ekonomickým, ale aj politickým partnerom, uviedol vo štvrtok minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Ivan Korčok počas návštevy Poľska, kde rokoval s ministrami zahraničných vecí krajín V4, ako aj so svojim japonským rezortným partnerom Tošimicom Motegim.

Šéfovia diplomacie Slovenska a Japonska vyjadrili záujem o zintenzívnenie vzájomnej spolupráce predovšetkým v ekonomickej oblasti.

Minister Korčok vyzdvihol hospodársku spoluprácu s Japonskom ako 3. najväčším ázijským investorom na Slovensku.

"Keď sa povie Japonsko, tak musím spomenúť ekonomiku, či vedu a techniku. Práve v týchto oblastiach potrebujeme zintenzívniť spoluprácu. Zaujímajú nás aj tie projekty, ktorých cieľom je zvýšiť prepojenosť," napísal šéf rezortu diplomacie na Facebooku.

"Napriek geografickej vzdialenosti je pre náš región Japonsko významným ekonomickým, ale aj politickým partnerom, pričom zdieľame spoločný pohľad na mnohé zahraničnopolitické otázky," vyhlásil Korčok.

Spolupráca V4 v rámci ázijského regiónu má najdlhšiu tradíciu práve s Japonskom. V poradí už siedme stretnutie krajín v tomto formáte sa uskutočnilo z iniciatívy poľského predsedníctva vo V4.

Ministri rokovali o možnostiach spolupráce najmä v ekonomickej oblasti, vrátane projektov v oblasti prepojenosti v Európe. Zároveň ocenili prehlbovanie strategického partnerstva EÚ a Japonska.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.