Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
08.05.2021, 07:48

V Nemecku začali platiť výhody pre zaočkovaných, môžu sa stretávať bez obmedzení

Väčšia sloboda pre Nemcov, ktorí majú za sebou očkovanie alebo sa z covidu uzdravili, sa týka mnohých každodenných činností.

V Nemecku začali platiť výhody pre zaočkovaných, môžu sa stretávať bez obmedzení
Zdroj: TASR/AP

V Nemecku dnes začínajú platiť výhody pre ľudí, ktorí sú zaočkovaní proti covidu-19 alebo už chorobu prekonali.

Nemusia ísť do karantény pri príchode do krajiny a pri kontakte s chorými, nepotrebujú testy a nevzťahuje sa na nich obmedzenia nočného vychádzania.

Voľnejší režim začne aj v Belgicku, kde sa dnes po viac ako polročnej pauze otvoria vonkajšie priestory reštaurácií a barov.

Väčšia sloboda pre veľkú časť obyvateľov Nemecka, ktorí majú za sebou očkovanie alebo sa z covidu uzdravili, sa týka mnohých každodenných činností.

Títo ľudia sa teraz môžu stretávať s ostatnými bez obmedzenia, nemusia sa preukazovať výsledkami testu napríklad pri návšteve kaderníctva ani rešpektovať nočný zákaz vychádzania.

Zatiaľ čo v európskych krajinách sa reštrikcie uvoľňujú, v Indii je situácia stále vážnejšia.

Pandémie tam naberá na sile, v piatok indické úrady ohlásili cez 414-tisíc novo nakazených za jediný deň. V juhoindickom zväzovom štáte Kérala dnes začína platiť týždenný lockdown.

Zákaz nočného vychádzania dnes začína platiť v Ománe, kde sa zatvoria aj všetky obchody. Výnimku majú predajne s potravinami, čerpacie stanice či lekárne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.