Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
16.05.2021, 18:09

Takmer sto policajtov utrpelo zranenia na demonštrácii na podporu Palestínčanov v Berlíne

Polícia zadržala 59 ľudí v súvislosti s narušením verejného poriadku, výtržnosťami, útokmi na policajtov a ďalšími trestnými činmi.

Takmer sto policajtov utrpelo zranenia na demonštrácii na podporu Palestínčanov v Berlíne
Zdroj: Reuters

Celkovo 93 policajtov utrpelo zranenia na demonštrácii, ktorá sa konala v sobotu na podporu Palestínčanov v berlínskej štvrti Neukölln. Oznámila to v nedeľu berlínska polícia, z ktorej vyhlásenia citovala agentúra DPA.

Polícia okrem toho uviedla, že dovedna 59 ľudí zadržali v súvislosti s narušením verejného poriadku, výtržnosťami, útokmi na policajtov a ďalšími trestnými činmi.

Voči ďalším 150 osobám vzniesli obvinenia. Na dovedna štyri ohlásené berlínske demonštrácie proti zásahom, ktoré v súčasnosti podniká izraelská armáda v pásme Gazy, bolo v sobotu nasadených zhruba 900 policajtov.

V jednom z prípadov vypukli násilnosti po tom, ako sa polícia pokúsila rozohnať zhromaždenie, na ktorom údajne dochádzalo k porušovaniu platných epidemiologických reštrikcií.

Demonštranti sa však odmietli rozísť a na policajtov hádzali kamene, fľaše či petardy. Polícia voči nim nasadila paprikový sprej.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.