Britským ženám nechýba sebavedomie, chýba im však mnohé iné. Aspoň sa tak domnieva Patti Stangerová, zakladateľka Klubu milionárov. Táto agentúra sprostredkúva schôdzky pre solventných mužov, ktorí sa chcú oženiť. Keď sa rozhodnú usadiť, nemajú čas hľadať svoju vyvolenú po baroch a kluboch, vo svojom osobnom živote sú rovnako efektívni ako v biznise, a tak sa medzinárodná agentúra nemôže sťažovať na nedostatok záujemcov. A ani záujemkýň, najväčší problém je však s tými britskými.
Väčšina z britských uchádzačiek má nepostačujúce kvality. Stangerovú to až tak neprekvapuje, stačí, keď sa pozrie na britské celebrity. Aj ony by potrebovali väčšiu starostlivosť o svoj výzor. "Kate Winsletová má peknú tvár, ale mala by som vážny problém predať jej telesné krivky svojim zákazníkom," povedala pre Daily Mail. Kate Beckinsale má podľa nej nádherné telo, ale vyžaruje čosi negatívne, je neprístupná a namyslená. Emma Thompsonová je zanedbaná, nemoderná a často až nevkusná, jednoducho sa nesnaží vyzerať lepšie. Keby som mala takého nádherného manžela ako ona, určite by som so sebou robila viac, aby som si ho udržala, dodáva Stangerová. Speváčka Dido je podľa nej milá, ale príliš prostá, s lepšie pasujúcim oblečením, farebným prelivom vlasov a výraznejším mejkapom by mohla byť oslňujúca.
Lovkyňa milionárskych žien je z Britiek sklamaná, v porovnaní s konkurenciou z New Yorku či Los Angeles majú britské uchádzačky niekoľko nevýhod. Síce majú pekné tváre, ale zároveň aj desať- či pätnásťkilovú nadváhu a nedbalé vystupovanie. Priveľa z nich pije a fajčí (a aj na rande toho neraz vypijú a zjedia viac než ich partner), pričom je dôležité vedieť, že fajčenie odrádza aj tých záujemcov, ktorí sú sami fajčiarmi. Títo bohatí muži platia za sprostredkovanie 10-tisíc dolárov a požadujú najvyššiu kvalitu, zdôrazňuje Stangerová, podľa ktorej by sa jej mohli smiať, keby im na schôdzku poslala niektoré z britských uchádzačiek.
Netvrdí, že by všetky ženy museli byť tenké ako prútik, tým britským by sa však zišlo trocha cvičiť, menej jesť a viac udržiavať mejkap. Celkovo sa podľa nej Britky málo starajú o svoj výzor, priemerná Američanka chodí pravidelne na manikúru či pedikúru, čo by mali robiť aj Britky, ak chcú ostať na tej istej úrovni. Zároveň by mali urobiť niečo so svojimi zubami, pretože úsmev je dôležitý a Briti sa málo starajú o zubnú hygienu či krivé zuby.
Stangerová si spomína na jedno zo svojich nedávnych stretnutí s editorkou popredného britského módneho časopisu. "Keď vošla do mojej kancelárie, bola som šokovaná. Mala neuhladené mastné a zlepené vlasy, výraznú nadváhu a na sebe ani trochu mejkapu. Americká editorka takéhoto časopisu by tak nikdy nevyzerala," tvrdí. "Sťažovala sa, že má iba príležitostné vzťahy, ale podľa mňa má iba to, čo si zaslúži."
Klienti milionárskej agentúry majú celkom jasné požiadavky: ženy do 35 rokov, ktoré sa starajú o svoju postavu, sú inteligentné, štíhle, majú dlhé vlasy a vystupovanie na úrovni. Aj keď neraz uvítajú podobný stupeň vzdelania ako majú oni sami (v databáze agentúry sú aj ženy s titulom z Harvardu či Oxfordu), mnohí z nich hľadajú ženy, ktoré nepracujú, aby ich mohli sprevádzať na pracovných cestách. Nemajú však záujem o čašníčky, sekretárky ani o letušky. Niektorí z nich majú veľmi špecifické požiadavky, ako napríklad ženy so silikónovými implantátmi a pod. "Snažíme sa im ich požiadavky na 90 percent splniť, zvyšných desať percent je už chémia."
StoryEditor