Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
06.06.2021, 14:36

Návrat do normálu a zastavenie Babiša. V Prahe sa opäť demonštruje

Cieľom protestu je predovšetkým popohnať vládu českého premiéra Andreja Babiša k úplnému uvoľneniu protiepidemických opatrení.

Protest v Prahe
Zdroj: iDnes

Na Václavskom námestí v Prahe sa od 14:00 hod. začala protivládna demonštrácia ľudí z politického hnutia Otvoríme Česko - Chcípl PES.

Jej cieľom je predovšetkým popohnať vládu českého premiéra Andreja Babiša k úplnému uvoľneniu protiepidemických opatrení.

"Hlavné heslo bude návrat Českej republiky do normálneho života bez podmienok a zastavenie Andreja Babiša za každú cenu. Každý deň škodí tejto republike," povedal podpredseda hnutia Jiří Janeček.

Iniciatíva dlhodobo vyzýva k demisii Babiša aj celú vládu. Akcia sa skončí po 16:00 hod. Následný pochod organizátori neplánujú, po skončení sa ľudia rozídu domov.

Hnutie pôvodne fungovalo ako iniciatíva Chcípl PES, zameraná proti vládnym opatreniam obmedzujúcim podnikanie kvôli koronavírusu. Tento rok v marci sa hnutie zmenilo v politické hnutie Otvoríme Česko - Chcípl PES s ambíciou kandidovať do Snemovne.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.