Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
12.06.2021, 08:02

Vzťahy medzi USA a Ruskom sú najhoršie za posledné roky, vyhlásil Putin

Vladimir Putin označil Joea Bidena za kariérneho politika.

Vzťahy medzi USA a Ruskom sú najhoršie za posledné roky, vyhlásil Putin
Zdroj: Reuters

Ruský prezident Vladimir Putin v rozhovore pre televíznu stanicu NBC News uviedol, že jeho americký náprotivok Joe Biden je “kariérny politik”, ktorý sa “radikálne” líši od exprezidenta Donalda Trumpa. Informovala o tom v sobotu agentúra TASS.

Putin v tomto kontexte vyslovil nádej, že Biden nebude robiť “impulzívne” rozhodnutia.

Ruský prezident takisto poznamenal, že vzťahy medzi Moskvou a Washingtonom v súčastnosti dosahujú najhoršiu úroveň za posledné roky.

V reakcii na otázku ohľadom Bidenovho nedávneho vyjadrenia o tom, že Putin je “vrah”, ruský prezident povedal, že si z toho nerobí ťažkú hlavu.

“Vždy som sa riadil záujmami ruského ľudu a podobné označovania mojej osoby ma vôbec netrápia,” poznamenal.

Obaja prezidenti sa majú stretnúť v stredu 16. júna v Ženeve. Posledný samit medzi ruským a americkým prezidentom sa konal v roku 2018 v Helsinkách.

Biden v marci v rozhovore pre televíziu ABC News súhlasne odpovedal na otázku, či si myslí, že Putin, ktorý je obviňovaný z tvrdých zákrokov voči svojim oponentom, je "vrah".

Takisto povedal, že Putin "zaplatí" za to, ak sa preukáže, že sa pokúšal podkopať jeho kandidatúru v prezidentských voľbách v roku 2020.

Celý rozhovor, ktorý Putin poskytol pre NBC News, bude odvysielaný v pondelok.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.