Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
21.06.2021, 15:44

Maďari zaočkovaní čínskou vakcínou sa chodia "doočkovať" do Rumunska Pfizerom

Testy u viacerých seniorov potvrdili nedostatok protilátok po zaočkovaní oboma dávkami čínskej vakcíny.

Maďari zaočkovaní čínskou vakcínou sa chodia "doočkovať" do Rumunska Pfizerom
Zdroj: Reuters

Maďari, ktorých zaočkovali vakcínou čínskej spoločnosti Sinopharm a majú pochybnosti o účinnosti tejto očkovacej látky, cestujú do Rumunska na "doočkovanie" vakcínou konzorcia Pfizer/BioNTech.

Informoval o tom v pondelok spravodajský portál 24.hu, podľa ktorého testy u viacerých seniorov vo veku nad 60 rokov potvrdili nedostatok protilátok po zaočkovaní oboma dávkami čínskej vakcíny.

Portál pripomenul, že rumunský očkovací protokol je menej prísny, čo využívajú občania Maďarska, ktorým očkovanie doma nezabezpečilo potrebnú ochranu proti novému druhu koronavírusu.

Na masových očkovacích miestach na parkoviskách obchodných centier totiž v Rumunsku bez registrácie zaočkujú občana akejkoľvek členskej krajiny Európskej únie.

Na Facebooku vznikla skupina, na ktorej stránke už vyše sto Maďarov zverejnilo svoje negatívne výsledky niekoľkých laboratórnych testov na protilátky.

Vakcínou proti vírusu SARS-CoV-2 zaočkovali v Maďarsku doposiaľ 5 411 431 osôb, z nich 4 491 113 má podanú už aj druhú dávku.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.