StoryEditor

Nauru uznalo Abcházsko. Za ruské peniaze

15.12.2009, 12:04
Autor:
SITASITA

Tichomorský ostrovný štátik Nauru v utorok uznal samostatnosť gruzínskeho odštiepeneckého regiónu Abcházsko. Nauru sa tak stalo po Rusku, Venezuele a Nikarague len štvrtou krajinou, ktorá nezávislosť Abcházska uznala. Podľa ruského denníka Kommersant Rusko, ktoré bojuje na medzinárodnej scéne za nezávislosť Abcházska, za odmenu prisľúbilo vláde Nauru ekonomickú pomoc v hodnote 50 miliónov amerických dolárov (34 miliónov eur).

Nauru, ostrov v Tichom oceáne s rozlohou 21 kilometrov štvorcových, je najmenej ľudnatou krajinou sveta - má 14 000 obyvateľov. "Dúfame, že nadviazanie diplomatických stykov medzi našimi krajinami prispeje k šíreniu stability a mieru. Dúfame, že aj iné krajiny budú čoskoro nasledovať náš príklad a uznajú samostatnosť Abcházska," vyhlásil v utorok minister zahraničných vecí Nauru Kieran Keke.

Veľká väčšina krajín svetového spoločenstva samostatnosť Abcházska ani ďalšieho gruzínskeho odštiepeneckého regiónu Južného Osetska neuznáva a oba regióny naďalej považuje za súčasť Gruzínska.

menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
15. august 2022 10:33