Šestákovi prospela prestávka (video)

16.01.2010, 23:01
Šiestym slovenským futbalovým legionárom, ktorý sa predstavil v tejto sezóne v nemeckej Bundelige, sa v sobotu stal Ján Ďurica.

Ani slovenský stopér však vo svojej bundesligovej premiére nezabránil prehre Hannoveru 96, ktorý v zápase 18. kola podlahol doma poslednej Herthe Berlín 0:3.

Ďurica, ktorý prišiel na polročné hosťovanie z ruského Lokomotivu Moskva, nastúpil v stopérskej dvojici so Švajčiarom Mariom Eggimannom. Ani on však nezabránil v prvom polčase dvom gólom hostí v rozpätí troch minút, keď najskôr skóroval Poliak Lukasz Piszczek a druhú gólovú poistku pridal Brazílčan Raffael. Tretí gól hostí, ktorý odsunul Hannover už na 15. miesto v tabuľke (16. Stuttgart a 17. 1. FC Norimberg majú zápas k dobru), zaznamenal Grék Theofanis Gekas.

Gólovým apetítom odštartoval druhú polovicu bundesligovej sezóny krídelník Stanislav Šesták. Slovenský útočník prispel úvodným gólom k výhre Bochumu, ktorý triumfoval na ihrisku Borussie Mönchegladbach 2:1. Rýchlonohý Šesták si už v 12. minúte nabehol na učebnicový pas od Christopha Dabrowského a osamotený dal bez problémov svoj 3. gól v sezóne. Po tejto výhre sa 12. Bochum dotiahol v tabuľke práve na Borussiu Mönchegladbach, na ktorú stráca tri body.

V ďalšom zápase zvíťazili futbalisti Bayeru Leverkusen nad 1. FSV Mainz 4:2 a zostali na čele bundesligovej tabuľky s trojbodovým náskokom pred Bayernom Mníchov. V tíme Mainzu odohral celý zápas slovenský stredopliar Miroslav Karhan.

Sumáre - 18. kolo:
Hannover 96 - Hertha BSC 0:3 (0:2)
Góly: 30. Piszczek, 33. Raffael, 80. Gekas
/za domácich J. Ďurica celý zápas/

Eintracht Frankfurt - Werder Brémy 1:0 (0:0)
Gól: 57. Russ

Borussia Mönchengladbach - VfL Bochum 1:2 (0:2)
Góly: 80. Bäcker - 12. ŠESTÁK, 36. Dedič.
/za hostí S. Šesták do 90. min a strelil gól/

Hamburger SV - SC Freiburg 2:0 (1:0)
Góly: 7. Jansen, 55. Petrič

Bayer Leverkusen - 1. FSV Mainz 4:2 (3:1)
Góly: 15. Kadlec, 19. Barnetta, 30. Kros, 88. Derdiyok - 8. Hoogland, 67, Bungert
/za hostí M. Karhan celý zápas/

VfB Stuttgart - WfL Wolfsburg 3:1 (1:0)
Góly: 28. Hilbert, 58. Pogrebňjak, 87. Gebhart - 65. Džeko.

01 - Modified: 2024-04-23 18:23:27 - Feat.: - Title: Útočníci, ktorí posprejovali Brandenburskú bránu, dostali podmienečné tresty 02 - Modified: 2024-04-16 16:51:58 - Feat.: - Title: Slovan hľadá novú jednotku. Belasí potrebujú brankára aspoň na tri sezóny. Borjana však fanúšikovia „žrali“ 03 - Modified: 2024-04-15 18:50:05 - Feat.: - Title: Expert na Bundesligu pre HN: Leverkusen trafil pri posilách jackpot. Kľúčom k titulu bol aj kouč či mentalita 04 - Modified: 2024-04-13 16:27:25 - Feat.: - Title: Slovan Bratislava získal rekordný štrnásty titul majstra Slovenska 05 - Modified: 2024-04-13 13:47:12 - Feat.: - Title: Slovenský brankár Dúbravka s piatym čistým kontom, Newcastle nedal šancu Tottenhamu
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
25. apríl 2024 04:03