StoryEditor

Americkí vojaci zhadzujú vianočné balíky na ostrovčeky v Mikronézii

16.12.2011, 11:29
Autor:
TASRTASR

Na niektorých odľahlých ostrovoch v západnom Tichomorí prišli Vianoce skôr: balíky s takými potrebami ako lieky, potraviny, hračky či školské potreby padali na maličké ostrovy v Mikronézii celý týždeň priam v desiatkach. Operácia "Christmas Drop" amerického ministerstva obrany je najstaršou prebiehajúcou misiou na svete a nachádza sa práve v plnom prúde, priblížila agentúra AP.

Humanitárna letecká misia sa koná v poradí už 60. rok a organizuje ju personál vzdušných síl Guamu, najväčšieho ostrova Mariánskych ostrovov ležiacich v Mikronézii v západnom Tichomorí. Mikronézia patrí k voľne pričleneným územiam Spojených štátov. Na leteckom moste sa zúčastňuje niekoľko lietadiel z americkej vojenskej základne Jokota v Japonsku a z jednotky umiestnenej na Havaji.

Vo štvrtok zhodili lietadlá 25 dební s vnútrožilovou tekutinou na mikronézsky ostrov Fais, ktorý trápi epidémia horúčky dengue. Uvádza sa to vo vyhlásení velenia misie. Fais leží na okraji najhlbšieho miesta zemského povrchu - Mariánskej priekopy. Operácia sa začala v pondelok 12. decembra a skončí sa v pondelok 19. decembra.

menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
01. jún 2023 15:21