StoryEditor

Izraelský exprezident si začal odpykávať trest

07.12.2011, 09:11
Autor:
TASRTASR

Bývalý izraelský prezident Moše Kacav (66), odsúdený na sedem rokov za znásilnenie a sexuálne obťažovanie bývalých zamestnankýň, nastúpil dnes na výkon trestu vo väznici v blízkosti Tel Avivu.      

Stalo sa tak po tom, ako v novembri jeho odsúdenie a dĺžku trestu definitívne potvrdil izraelský najvyšší súd. Kacava uznali za vinného už pred rokom, do ukončenia súdneho a odvolacieho konania mu však umožnili zostať na slobode.       

Exprezident odcestoval dnes ráno zo svojho domu v Kirjat Malachi na juhu Izraela do väznice Maasijahu s minimálnym bezpečnostným režimom, ktorá sa nachádza pri meste Ramla v strednom Izraeli.      

Pred väznicou ho čakali desiatky priaznivcov a príbuzných. Polícia ich ale nepustila do blízkosti vozidla s prominentným väzňom. Pred bránou sa odsúdenca ujali príslušníci väzenskej stráže.      

Bývalú hlavu štátu vlani v decembri uznali vinným z dvoch prípadov znásilnenia svojej bývalej zamestnankyne ešte v období jeho pôsobenia na čele ministerstva a sexuálneho obťažovania ďalších dvoch žien v čase vykonávania prezidentskej funkcie. V marci tohto roku ho za tieto činy odsúdili na trest väzenia.     

Kacav sa stal najvyššie postaveným bývalým predstaviteľom Izraela, ktorý si odpykáva väzenský trest. Naďalej však trvá na svojej nevine a tvrdí, že nevzdáva boj o očistenie svojho mena. Naznačuje dokonca, že za jeho odsúdením stáli niektorí politici.     

Informácie priniesli agentúry AP a DPA.

menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
31. máj 2023 13:38