Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
19.07.2021, 08:34

Protestujúci proti opatreniam a očkovaniu zaútočili na Cypre na sídlo televízie

Televízia oznámila, že na jej sídlo zaútočili davy, ktoré hádzali petardy a poškodzovali autá.

Protestujúci proti opatreniam a očkovaniu zaútočili na Cypre na sídlo televízie
Zdroj: Reuters

Protestujúci proti koronavírusovým opatreniam a očkovaniu zaútočili v nedeľu večer na sídlo televíznej stanice Sigma v cyperskej metropole Nikózia a podpálili autá zaparkované pred budovou. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na samotnú televíziu.

Polícia uviedla, že približne 2500 protestujúcich sa vydalo k sídlu televízie po väčšom proteste pred prezidentským palácom proti covidovým pasom a vynútenému očkovaniu.

Televízia oznámila, že na jej sídlo zaútočili davy, ktoré "hádzali petardy a poškodzovali naše autá".

Reportér AFP videl tisíce ľudí v okolí sídla stanice nesúcich pútače proti "bezpečným pasom", ktoré vláda zaviedla začiatkom tohto týždňa.

Ďalší reportér videl niekoľko rozbitých okien a štyri rôzne poškodené autá označené logom Sigma TV, pričom jedno bolo úplne zhorené.

Podľa polície vznikli škody aj na budove televízie. Bezprostredne neboli k dispozícii sú správy o zatknutých osobách alebo zraneniach. Policajti vošli aj do budovy televízie, aby chránili tamojších pracovníkov.

Cyperský prezident Nicos Anastasiades vo svojom vyhlásení označil násilnosti za "úder pre demokraciu" a sľúbil, že vláda sa "nepoddá hrozbám ani vydieraniu".

Sigma je vnímaná ako televízia s tvrdým postojom voči ľuďom aktívne vystupujúcim proti očkovaniu a už aj na predchádzajúcich protestoch proti pandemickým opatreniam sa stala terčom útokov.

Vláda na Cypre zaviedla minulý týždeň "bezpečné pasy", ktoré umožňujú vstup do supermarketov, obchodných centier, reštaurácií a ďalších podnikov iba ľuďom zaočkovaným proti ochoreniu COVID-19.

Na Cypre znova stúpa počet nakazených koronavírusom, preto vláda rozšírila očkovanie aj na tínedžerov vo veku 16 a 17 rokov.

Na Cypre zaznamenali celkovo vyše 90.000 prípadov nákazy novým koronavírusom a 384 úmrtí.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.