Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.10.2013, 10:43

Zomrel nositeľ Pulitzerovej ceny kubánskeho pôvodu Hijuelos

Vo veku 62 rokov zomrel kubánsko-americký spisovateľ Oscar Hijuelos - prvý autor kubánskeho pôvodu, ktorý získal Pulitzerovu cenu za beletriu, informovala dnes tlačová agentúra Reuters.

Hijuelosovi udelili Pulitzerovu cenu v roku 1990 za román "The Mambo Kings Play Songs of Love" (v preklade Králi mamba hrajú piesne o láske). Spisovateľ zomrel na Manhattane po tom, ako skolaboval na tenisovom dvorci. Narodil sa v New Yorku ako dieťa kubánskych emigrantov.

Prvý román "Our House in the Last World" vyšiel Hijuelosovi v roku 1983. Druhý román - ocenený Pulitzerovou cenou - bol príbehom dvoch na Kube narodených bratov. Obaja hudobníci emigrovali do USA v 50. rokoch a dosiahli krátko trvajúcu slávu za šou I Love Lucy.

Na báze románu "The Mambo Kings Play Songs of Love" vznikol v roku 1992 v Hollywoode film, v ktorom hrali Antonio Banderas a Armand Assante.

Ďalšími románmi kubánsko-amerického spisovateľa boli napríklad "The Fourteen Sisters of Emilio Montez O'Brien" a "Mr. Ives'Christmas." V roku 2011 vydal Hijuelos memoáre.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.