Štvrtého júla uplynie päť rokov, odkedy ste boli vymenovaný za veľvyslanca USA na Slovensku. Má dátum vymenovania (americký Deň nezávislosti, pozn. red.) aj nejakú symbolickú hodnotu?
Bola to síce len náhoda, ale bol som veľmi šťastný, že to vyšlo práve na tento dátum. Mal som v tom čase kamaráta sudcu, ktorý bol schopný ma „odprisahať“ práve štvrtého júla. Ale ľudia sú do veľvyslaneckých funkcií vymenovaní počas celého roka, žiadna skrytá symbolika za tým nie je.
Máte skúsenosti naozaj z rôznych spoločenských oblastí, no v diplomacii ste takpovediac nováčikom. Je niečo, čo ste sa za tých päť rokov u nás naučili?
Nikdy doteraz som nežil v strednej alebo vo východnej Európe, takže som mal naozaj veľa nových podnetov. Slovensko je veľmi pekné miesto na život, rovnako ako Bratislava. Myslím si, že som sa naučil o tomto regióne a o tejto krajine veľmi veľa, aj keď pred svojím príchodom som sa snažil čo najviac dozvedieť od ľudí, ktorí tu už boli, vlastná skúsenosť je predsa len iná. Zároveň je Slovensko partnerskou a spojeneckou krajinou, funguje tu 125 amerických spoločností, takže ja sa tu cítim naozaj dobre.
Pred pár týždňami si celý svet pripomínal výročie udalostí, ktoré čoraz viac svetových lídrov označuje ako genocídu Arménov. Výnimkou však bol americký prezident Barack Obama. Urobil tak zo strategických dôvodov, teda...
Zostáva vám 85% na dočítanie.