Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
20.07.2021, 23:32

Vyše 83 percent nakazených v Španielsku je v posledných týždňoch medzi nezaočkovanými

Iba 5,5 percenta nových prípadov covidu v rámci spomínaného obdobia bolo zistených medzi ľuďmi, ktorí boli úplne zaočkovaní

Koronavírus v Španielsku
Zdroj: Reuters

Veľkú väčšinu nových prípadov ochorenia COVID-19 v Španielsku za posledných päť týždňov zistili medzi nezaočkovanými ľuďmi. V utorok o tom informoval britský denník The Guardian s odvolaním sa na španielsku ministerku zdravotníctva Carolinu Dariasovú.

Iba 5,5 percenta nových prípadov covidu v rámci spomínaného obdobia bolo zistených medzi ľuďmi, ktorí boli úplne zaočkovaní, uviedla ešte v pondelok Dariasová.

Dodala, že 11,4 percenta ľudí bolo čiastočne zaočkovaných a 83,1 percenta nebolo zaočkovaných.

"Musíme pokračovať v tempe očkovania, ktoré sme dosiahli," povedala ministerka na tlačovej konferencii. "To mám dáva dôležitý stupeň ochrany, ktorý nám umožňuje vychutnávať si leto," doplnila.

Počet nových prípadov nákazy za deň v Španielsku plynulo stúpa už od konca júna, pričom 14-dňová incidencia na 100-tisíc obyvateľov vzrástla v utorok na 622,4 ochorení.

Krajina so 46,9 milióna obyvateľov zatiaľ hlásila celkovo takmer 4,2 milióna prípadov infekcie koronavírusom a 81 148 úmrtí.

Španielsko je v očkovaní obyvateľstva treťou najrýchlejšou krajinou na svete, ako uvádza databáza Our World Data - zaostáva iba za Kanadou a Spojeným kráľovstvom. Úplne zaočkovaných je 51,3 percenta Španielov a čiastočne je zaočkovaných najmenej 62,1 percenta, napísal denník Guardian.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.