StoryEditor

Somálskym hlavným mestom sa ozval mohutný výbuch, hlásia mŕtvych

19.12.2015, 12:47
Autor:
ČTKČTK

Najmenej štyria ľudia dnes prišli o život v somálskom hlavnom meste Mogadišo pri streľbe a explózii nálože ukrytej v aute. Ďalších deväť osôb utrpelo zranenia. Informovala o tom agentúra AFP s odvolaním sa na políciu a svedkov udalosti. Predstaviteľ somálskej polície Farah Nur očakáva, že počet obetí bude vyšší.

"To miesto je plné hotelov a supermarketov. Väčšina postihnutých sú ľudia, ktorí tadiaľ prechádzali. Počet obetí celkom určite vzrastie," uviedol Nur.

Spravodajca agentúry Reuters z miesta udalosti informoval, že po explózii nasledovala streľba. Uviedol tiež, že výbuch zničil časť jedného zo supermarketov a zdemoloval tri okolostojace automobily.

Hovorca polície Mohamed Liban ale podľa AFP neskôr spresnil, že najprv bol na rušnej ulici napadnutý nemenovaný činiteľ somálskej vlády, na ktorého vozidlo začali z iného auta strieľať ozbrojenci. Telesní strážcovia činiteľa, ktorý utrpel zranenia, na to reagovali prudkou odvetnou paľbou. Po niekoľkých minútach, keď na miesto prišla polícia, explodovala nálož v aute.

Zatiaľ nie je jasné, kto má streľbu a bombový útok na svedomí. K zodpovednosti za podobné vražedné akcie sa ale v minulosti prihlásili islamistické milície Šabáb, ktoré majú blízko k teroristickej sieti Al-Kájda.

menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
17. január 2026 06:09