Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.10.2014, 16:49

Na ebolu umiera stále viac ľudí, celkovo už má 4400 obetí

Úmrtnosť v súčasnej epidémií eboly v západnej Afrike stúpla na 70 percent. Oznámila to dnes Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), podľa ktorej sa ebolou celkovo nakazilo už 8914 osôb, z ktorých 4447 zomrelo.

WHO zároveň varovala, že počet infikovaných ešte tento týždeň dosiahne hranicu 9000. Ak medzinárodné spoločenstvo do 60 dní nezintenzívni svoje snahy o zvládnutie epidémie, každý týždeň by potom mohlo pribudnúť až 10.000 nových prípadov ochorenia.

Ebola sa stále šíri do ďalších oblastí v Libérii, Guinei a Sierre Leone a nové prípady pribúdajú aj hlavných mestách týchto troch krajín. Podľa WHO sa tento trend bude dať zvrátiť len v prípade, ak sa do dvoch mesiacov podarí umiestniť do izolácie 70 percent všetkých nakazených.

Experti doteraz uvádzali, že úmrtnosť na ebolu v súčasnej epidémii dosahuje 50 percent. Dnes však WHO oznámila, že na následky ochorenia zomiera až 70 percent nakazených.

Súvisiace články

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.