Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
14.10.2014, 16:49

Na ebolu umiera stále viac ľudí, celkovo už má 4400 obetí

Úmrtnosť v súčasnej epidémií eboly v západnej Afrike stúpla na 70 percent. Oznámila to dnes Svetová zdravotnícka organizácia (WHO), podľa ktorej sa ebolou celkovo nakazilo už 8914 osôb, z ktorých 4447 zomrelo.

WHO zároveň varovala, že počet infikovaných ešte tento týždeň dosiahne hranicu 9000. Ak medzinárodné spoločenstvo do 60 dní nezintenzívni svoje snahy o zvládnutie epidémie, každý týždeň by potom mohlo pribudnúť až 10.000 nových prípadov ochorenia.

Ebola sa stále šíri do ďalších oblastí v Libérii, Guinei a Sierre Leone a nové prípady pribúdajú aj hlavných mestách týchto troch krajín. Podľa WHO sa tento trend bude dať zvrátiť len v prípade, ak sa do dvoch mesiacov podarí umiestniť do izolácie 70 percent všetkých nakazených.

Experti doteraz uvádzali, že úmrtnosť na ebolu v súčasnej epidémii dosahuje 50 percent. Dnes však WHO oznámila, že na následky ochorenia zomiera až 70 percent nakazených.

Súvisiace články

Newsletter

Prihláste sa na odber noviniek zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.