StoryEditor

Alkohol za volantom bude v Rusku zrejme trestným činom

14.08.2013, 08:53
Autor:
TASRTASR

Opakovaná jazda pod vplyvom alkoholu sa môže stať v Rusku čoskoro trestným činom. Oznámil to v utorok poslanec Štátnej dumy Vjačeslav Lysakov.

"Na jeseň začneme pracovať na pozmeňovacích návrhoch trestného zákona a trestného poriadku. Som presvedčený, že do konca roka ich schválime, aby vstúpili do účinnosti 1. januára 2014," povedal Lysakov pre agentúru ITAR-TASS.

Pokiaľ ide o prípadné tresty odňatia slobody, poslanec konštatoval, že nebudú pridlhé - 12 až 18 mesiacov. Alternatívou by mali byť verejnoprospešné práce či vysoká pokuta.

Lysakov pripomenul, že "recidívou sa rozumie spáchanie toho istého previnenia v priebehu jedného roka po skončení účinnosti predchádzajúcej sankcie".

V súčasnosti je v Rusku jazda pod vplyvom alkoholu priestupkom. Poslanec tvrdí, že šesť až sedem percent zo všetkých dopravných nehôd majú na svedomí opití vodiči. Až v 70 percentách prípadov ich spôsobujú triezvi motoristi, ktorí porušujú dopravné predpisy. Zvyšné nehody sú okrem iného výsledkom zlého stavu vozoviek.

menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
15. január 2026 03:02