Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
25.07.2021, 12:20 Aktualizované dňa 25.07.2021 o 16:46

Tragická nehoda autobusu na chorvátskej diaľnici. Zomrelo najmenej desať ľudí

Jeden zo šoférov na okamih zaspal a vozidlo následne zišlo z diaľnice.

Nehoda autobusu v Chorvátsku
Zdroj: TASR/AP

Najmenej desať ľudí neprežilo rannú haváriu autobusu, ktorý zišiel z diaľnice na východe Chorvátska. Informuje o tom agentúra AP, podľa ktorej polícia hlásila tiež 45 zranených.

Autobus údajne mieril z Nemecka do Kosova. Príčinou nedeľňajšej nehody autobusu smerujúceho z Nemecka do Kosova, pri ktorej v Chorvátsku zomrelo desať cestujúcich a 44 ďalší utrpeli zranenia, bolo, že jeden zo šoférov na okamih zaspal a vozidlo následne zišlo z diaľnice. Voz havaroval okolo 6.00 hod. ráno pri meste Slavonski Brod a podľa fotografií z miesta skončil obrátený na bok v tráve vedľa vozovky.

Na mieste boli hasiči a zdravotníci a prevádzka na diaľnici spájajúcej Záhreb so severnou časťou Srbska sa zastavila. Miestny policajný veliteľ Franjo Galić povedal, že autobus bol plný a viezol viac ako 60 ľudí.

Rannú haváriu opísal ako "jednu z najhorších nehôd, akú kedy videl". Nemocnica v Slavónskom Brode prijala 45 pasažierov, z ktorých osem malo podľa šéfa zdravotníckeho zariadenia Josipa Samardziča vážne zranenia.

"Dúfame, že sa zranení cestujúci uzdravia," odkázal prostredníctvom Twitteru chorvátsky premiér Andrej Plenkovič. Oznámil pri tom, že na východ Chorvátska mierili minister zdravotníctva Vili Beroš a šéf úradu civilnej obrany, aby sa oboznámili so všetkými okolnosťami nešťastia.

Polícia už predtým uviedla, že havarovaný autobus mal kosovské poznávacie značky a mieril do kosovskej metropoly Priština na pravidelnej linke z Nemecka.

Prečo skoro ráno zišiel z diaľnice, nebolo bezprostredne jasné.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.