Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
29.07.2021, 19:05

Nemecko plánuje upraviť podmienky vstupu pre prichádzajúcich zo zahraničia

Nemecku sa v súčasnosti uplatňujú odlišné protipandemické opatrenia na letiskách a na hraničných priechodoch.

Nemecko plánuje upraviť podmienky vstupu pre prichádzajúcich zo zahraničia
Zdroj: Reuters

Nemecká vláda plánuje od najbližšieho víkendu zaviesť pre osoby prichádzajúce do Nemecka povinnosť preukázať sa potvrdením o očkovaní proti novému koronavírusu, prekonaní ochorenia COVID-19 alebo negatívnym výsledkom testu.

S odvolaním sa na vládne zdroje o tom vo štvrtok informovala agentúra Reuters.

Nemecko v súčasnosti vyžaduje potvrdenie o imunizácii či negatívny výsledok testu iba od osôb, ktoré prichádzajú z krajín s nepriaznivou epidemickou situáciou.

Ide o tzv. rizikové oblasti, oblasti s vysokou incidenciou nákazy koronavírusom či regióny, kde sa vyskytujú nové varianty ochorenia koronavírusu.

Z európskych krajín sa na tomto zozname nachádzajú Británia, Španielsko a Holandsko.

Plánované kroky podľa agentúry Reuters odrážajú zvýšené obavy z toho, že rastúci počet infikovaných v turistických destináciách by mohol byť jednou z príčin príchodu štvrtej vlny pandémie po tom, ako sa Nemci vrátia z dovoleniek.

Nemecku sa v súčasnosti uplatňujú odlišné protipandemické opatrenia na letiskách a na hraničných priechodoch. Regionálni lídri preto chcú, aby boli konzistentnejšie.

Podľa údajov Inštitútu Roberta Kocha (RKI) zaznamenali v Nemecku za uplynulých 24 hodín 3142 nových prípadov nákazy. V krajine doteraz zaočkovali aspoň prvou dávkou vakcíny približne 61 percent obyvateľov.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.