Otec 35 detí pripustil, že finančné potreby rodiny v budúcnosti vzrastú, a vyzval vraj vládu, aby na stravu, vzdelanie a zdravotnú starostlivosť pre jeho rodinných príslušníkov vyčlenila peniaze.TASR
StoryEditor

Pakistanský otec má 35 detí a plánuje mať 100 potomkov. Hľadá si štvrtú manželku

06.06.2016, 12:09
Autor:
ČTKČTK
Pakistanec Sardar Džan Muhammad Khildži je otcom tridsiatich piatich detí. V súčasnosti si hľadá štvrtú manželku, aby dosiahol svoj cieľ splodiť celkom stovku potomkov.

Moslim Khildži je presvedčený, že je jeho náboženskou povinnosťou mať detí najviac ako je možné, píše agentúra AFP. Štyridsaťšesťročný Pakistanec pracuje ako zdravotník a tvrdí, že má dostatok peňazí na to, aby všetky svoje ženy a deti podporoval. Mená synov a dcér si vraj pomýli len výnimočne. Khildži tvrdí, že jeho terajšie tri ženy podporujú jeho cieľ a že všetky žijú spoločne v harmonickej rodine. Agentúre AFP však nedovolil, aby s nimi hovorila.

Bojovníci za ľudské práva uvádzajú, že v polygamných zväzkoch práve ženy a deti trpia najviac. U žien sa často objavujú "zúfalstvá a depresie", deti zasa málokedy svojho otca vídajú, tvrdí ženská aktivistka Rafi Zakaríaová.

Spravodlivý prístup

Podľa neho korán dovoľuje mužom mať viac žien, len keď k nim má manžel "absolútne spravodlivý prístup". „To však nie je možné, a preto polygamia nikdy dobre nefunguje,“ hovorí Zakaríaová, ktorá vedie kampaň proti tejto praktike. Právnik Bilál Kási upozorňuje, že po smrti otca rodiny vznikajú aj vážne problémy týkajúce sa majetku a práv.

Khildžiho rodina žije v päťizbovom dome z nepálených tehál na predmestí Kvéty v nepokojnej provincii Balúčistán. Otec rodiny, ktorý tvrdí, že má zdravotnícku kvalifikáciu, vedie neoficiálnu kliniku, kam prichádzajú pacienti s menej vážnymi zdravotnými problémami, ako sú bolesti hlavy. Prehlasuje, že si účtuje poplatok dosahujúci v prepočte iba zhruba 50 eur a chudobných pacientov lieči zadarmo.

Khildži tiež vedie seminár zameraný na štúdium Koránu, ktorý je financovaný z darov od takmer 400 študentov. Dvadsiatim svojim deťom vraj platí súkromnú školu. Akým spôsobom je schopný zabezpečiť náklady na vedenie domácnosti, ktoré môžu dosahovať až 120 000 rupií (približne 1 600 eur) za mesiac, Khildži nevysvetlil.

Keď nepomôže vláda, Boh áno

Otec 35 detí pripustil, že finančné potreby rodiny v budúcnosti vzrastú, a vyzval vraj vládu, aby na stravu, vzdelanie a zdravotnú starostlivosť pre jeho rodinných príslušníkov vyčlenila peniaze. Toto želanie sa mu ale sotva splní, napísala agentúra AFP. Khildži však verí, že ak sa o jeho rodinu nepostará vláda, pomôže Boh.

Svoju mimoriadnu plodnosť pripisuje Khildži každodenným dávkam čerstvého aj sušeného ovocia, mlieka a mäsa, ako aj odriekanie pasáží z koránu a modlitbám päťkrát denne. Zatiaľ čo jeho najstaršie dieťa má už 15 rokov, ten najmladší má iba pár týždňov. Na začiatku marca bol Khildži otcom 33 detí, potom sa mu ale v rozmedzí šiestich dní narodili ďalšie dve dcéry.

Dohodnuté manželstvá

Všetky jeho manželstvá boli vopred dohodnuté jeho rodičmi. „Prvú ženu som si vzal, keď som mal 26 rokov. V nasledujúcom roku som sa počas piatich mesiacov oženil s ďalšími dvoma ženami,“ opísal. Ďalšiu svadbu by si ale mohol dohovoriť prostredníctvom facebooku. Jeho príbeh totiž odvysielali pakistanské médiá a Khildži prehlasuje, že teraz sa na sociálnej sieti ponuky na sobáš len hrnú.

Najmenej dve jeho deti, podľa všetkého, jeho plány podporujú. Jeho najstarší potomok, pätnásťročná dcéra dúfa, že sa rovnako ako otec, bude môcť venovať medicíne. Najstarší Khildžiho syn, ktorý má 13 rokov, chce svojho otca zase prekonať v počte detí. Vraj ich bude mať viac ako 100.

Veľký plagát, ktorý visí na Khildžiho dome, zobrazuje symbol, s ktorým kandidoval v provinčných voľbách v roku 2013: manželská posteľ. Tá podľa neho „predstavuje mimoriadne potešenie a zmysel jeho života“. Khildžiho politické ambície sa ale nenaplnili - vo voľbách získal len 980 hlasov, čo ani v najmenšom na víťazstvo nestačilo, píše agentúra AFP.

01 - Modified: 2023-01-24 13:33:21 - Feat.: - Title: V Afganistane a Pakistane vyjadrili nespokojnosť s pálením koránu vo Švédsku, chcú "potrestanie páchateľov" 02 - Modified: 2023-01-17 12:55:53 - Feat.: - Title: Pakistanský premiér navrhol Indii rokovania o Kašmíre 03 - Modified: 2023-01-17 11:46:09 - Feat.: - Title: Milióny detí v povodňami postihnutom Pakistane bojujú o život 04 - Modified: 2023-01-16 13:07:33 - Feat.: - Title: Pakistan musí skoncovať s konverziami na islam a nútenými sobášmi dievčat, vraví OSN 05 - Modified: 2023-01-12 09:39:27 - Feat.: - Title: Vízie apokalyptického konca sveta ich dohnali k hromadným samovraždám. Členovia týchto siekt si kvôli viere vzali životy
menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
28. január 2023 11:37