Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.08.2021, 22:00

Šéf NATO po summite G7: Letisko v Kábule musí zostať otvorené

Jens Stoltenberg uviedol, že niekoľko stoviek aliančných jednotiek zabezpečuje v Afganistane dôležité služby, ako "riadenie letovej prevádzky, dodávky paliva a komunikáciu na letisku".

Šéf NATO po summite G7: Letisko v Kábule musí zostať otvorené
Zdroj: Reuters

Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie (NATO) Jens Stoltenberg v utorok vyzval na pokračovanie prevádzky kábulského letiska s cieľom evakuovať občanov z krajiny. Správu priniesla agentúra DPA, ktorá sa odvolala na tlačové vyhlásenie NATO zverejnené po skončení virtuálneho summitu skupiny G7.

Stoltenberg uviedol, že niekoľko stoviek aliančných jednotiek zabezpečuje v Afganistane dôležité služby, ako "riadenie letovej prevádzky, dodávky paliva a komunikáciu na letisku".

Generálny tajomník tiež dodal, že NATO v tejto nepokojnej krajine plní koordinačnú úlohu s cieľom zaistiť čo najefektívnejšiu evakuáciu ľudí z letiska v Kábule.

Stoltenberg zároveň zopakoval, že hlavnou prioritou NATO je zaistiť, aby sa Afganistan opäť nestal "platformou pre medzinárodných teroristov".

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.