Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
27.08.2021, 20:22

Únia opäť zavedie cestovné obmedzenia pre nezaočkovaných Američanov

Spojené štáty napriek výzvam Únie stále uplatňujú cestovné reštrikcie voči občanom európskych krajín.

Únia opäť zavedie cestovné obmedzenia pre nezaočkovaných Američanov
Zdroj: Reuters

Európska únia opäť zavedie cestovné obmedzenia pre občanov Spojených štátov, ktorí nie sú zaočkovaní proti novému koronavírusu. Informovala o tom agentúra Reuters s odvolaním sa na dvoch nemenovaných diplomatov.

Členské štáty Únie podľa nich spustili v piatok proces vyradenia USA zo zoznamu krajín, ktorých občania môžu cestovať do eurobloku bez obmedzení, ako sú povinná karanténa alebo testovanie. Ak žiadny členský štát nevznesie proti tomuto kroku námietku, nadobudne účinnosť 30. augusta.

Zároveň s USA by mali byť zo zoznamu bezpečných krajín vyradené aj Čierna Hora, Izrael, Kosovo, Libanon a Severné Macedónsko. Na uvedenom nezáväznom zozname, ktorý sa aktualizuje v závislosti od vývoja pandémie Covid-19 v jednotlivých krajinách, sa momentálne nachádza 23 štátov.

Spojené štáty napriek výzvam Únie stále uplatňujú cestovné reštrikcie voči občanom európskych krajín. Tie nemajú v tejto otázke jednotný postoj: časť z nich presadzuje recipročný prístup voči americkým občanom, iné - profitujúce z turistického ruchu - zase zavedenie takýchto opatrení odmietajú.

Niektoré krajiny Únie uplatňujú voči Spojeným štátom vlastné cestovné obmedzenia.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.