Reuters
StoryEditor

Útok na tureckej svadbe si vyžiadal 51 mŕtvych. Podľa Erdogana útočil chlapec

21.08.2016, 07:06
Autor:
TASRTASR
K činu sa zatiaľ nik neprihlásil, úrady si myslia, že za útokom môže stáť IS.

Samovražedný útok na svadobčanov spáchalo v sobotu pod holým nebom v tureckom meste Gaziantep dieťa vo veku 12-14 rokov. Vyhlásil to dnes v Istanbule turecký prezident Recep Tayyip Erdogan, informovali spravodajská televízia CNN Türk a tlačová agentúra DPA.

Dejisko útoku, z ktorého najvyšší turecký predstaviteľ už skôr obvinil džihádistov z Islamského štátu, leží rádovo desiatky kilometrov od turecko-sýrskej štátnej hranice. Útočník sa tu odpálil v čase, keď svadobčania oslavovali tancom sobáš priamo na ulici.

Prokurdská Ľudovodemokratická strana (HDP) potvrdila, že išlo o svadbu jedného z jej členov. Počet obetí útoku sa dnes zvýšil už na 51, zranených bolo podľa aktualizovaných informácií ďalších 69 ľudí, 17 z nich je v kritickom stave.

Medzi hospitalizovanými zranenými, ktorí však nie sú v kritickom stave, sú aj novomanželia Besna a Nurettin Akdoganovci.

menuLevel = 1, menuRoute = svet, menuAlias = svet, menuRouteLevel0 = svet, homepage = false
31. december 2025 05:10