Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
13.12.2016, 09:58

Na umelom polostrove v Dubaji zachvátil veľký požiar obytný komplex

Na umelom polostrove v Dubaji zachvátil veľký požiar obytný komplex
Zdroj: Youtube

Veľký požiar zachvátil v noci nadnes dve najvyššie podlažia luxusného 12-poschodového rezidenčného komplexu Oceana, ktorý sa nachádza na umelom polostrove Palm Džumajra v Dubaji.

Očití svedkovia informovali, že požiar sa po vypuknutí veľmi rýchlo rozšíril. Podľa dostupných informácií nebol nikto zranený. Obyvatelia výškovej budovy sa stihli včas evakuovať.

Tento požiar je posledný zo série podobných udalostí, ktoré sa v posledných mesiacoch odohrali vo výškových budovách v Dubaji. Najväčší z nich zachvátil na Nový rok luxusný hotel The Adress Downtown v blízkosti najvyššieho mrakodrapu sveta - Burdž Chalífa. Pri tomto požiari bolo zranených 16 ľudí, väčšina z nich ľahko.

Podľa stavebných a bezpečnostných expertov požiarom býva často na vine opláštenie budov, ktoré je v mnohých prípadoch vyrobené z vysoko horľavých materiálov.

Polostrov Palm Džumajra je len jedným z plánovaných alebo už budovaných ostrovov v Dubaji a svojím tvarom pripomína palmu. Pozostáva z "kmeňa" palmy, na ktorom sa nachádza dôležitá infraštruktúra, luxusné obchodné domy, reštaurácie, domy s luxusnými bytmi, či prístav.

Smerom do Perzského zálivu sa polostrov delí na 17 "palmových listov", na ktorých sa nachádzajú luxusné rezidenčné vily s vlastným kúskom pláže. Celý polostrov je obohnaný 11 kilometrov dlhým vlnolamom.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.