Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
02.01.2017, 07:35

Bezpečnostná rada OSN odsúdila útok v Istanbule, medzi obeťami je 25 cudzincov

Bezpečnostná rada OSN odsúdila útok v Istanbule, medzi obeťami je 25 cudzincov
Zdroj: Reuters

Bezpečnostná rada OSN v noci na dnes ostro odsúdila útok na nočný klub v tureckom Istanbule, ktorý si počas novoročných osláv vyžiadal najmenej 39 obetí na životoch.

Tento čin označila BR OSN za "ohavný a barbarský teroristický útok". Členovia rady súčasne vyjadrili sústrasť príbuzným zabitých a desiatok zranených.

Rada vo vyhlásení potvrdila svoje stanovisko v tom, že všetky teroristické činy sú trestuhodné a nemožno ich ospravedlniť ničím bez ohľadu na to, aká je ich motivácia. "Terorizmus vo všetkých svojich formách a prejavoch predstavuje jednu z najvážnejších hrozieb pre medzinárodný mier a bezpečnosť," dodala BR OSN.

Pri útoku z noci na nedeľu zastrelil neznámy ozbrojenec v klube Reina najmenej 39 ľudí a ďalších okolo 70 zranil. Páchateľ je stále na úteku, k atentátu sa dosiaľ nikto neprihlásil.

Takmer dve tretiny zabitých boli cudzinci, mnohí z nich z Blízkeho východu, uviedla v noci na dnes štátna tlačová agentúra Anadolu. Telá týchto 25 občanov iných krajín podľa správy odovzdajú rodinám počas dnešného dňa.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.