Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
11.01.2017, 11:56

Po Česku sa potĺka Afričan podozrivý zo spolupráce s teroristami, vyhlásil Zeman

Český prezident jeho meno neuviedol, povedal len to, že prišiel z oblasti Maghreb.

V Česku sa podľa prezidenta Miloša Zemana pohybuje človek z oblasti severnej Afriky, ktorý je podozrivý zo spolupráce s teroristickými organizáciami. Zeman to dnes povedal v rozhovore pre Český rozhlas Plus.

Zeman sa o človeku napojenom na teroristické organizácie zmienil v debate o vzniku nového Centra proti terorizmu a hybridným hrozbám, ktoré kritizuje. Prezident poznamenal, že čítal "štyri šifry".

"Na našom území sa potĺka istý človek z Maghrebu, nesmiem uviesť jeho meno, ktorý je dôvodne podozrivý zo spolupráce s teroristickými islamskými organizáciami," povedal Zeman s tým, že ľudia z ministerského centra tieto informácie mať nebudú. Maghreb je oblasť severnej Afriky, do ktorej spadá Tunisko, Alžírsko, Maroko a Líbya.

Moderátor programu Michael Rozsypal upozornil, že prezidentovo vyhlásenie by mohlo vydesiť spoločnosť. Zeman to odmietol s tým, že jeho vyjadrenie je natoľko neurčité, že v akékoľvek ohrozenie neverí.

"Práve preto som nepovedal jeho meno. To už by bolo porušenie, a ak len poviem, že je z Maghrebu, tak vy iste viete, že Maghreb zahŕňa Maroko, Tunisko, Alžírsko, a dokonca Líbyu. Tak táto informácia je natoľko neurčitá, že nikoho, okrem tohto človeka neohrozuje, ale ja by som si dokonca želal, aby bol ohrozený," uviedol Zeman.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.