Sledujte nás na Instagrame

@hospodarske_novinyFacebook
24.01.2017, 21:59

Kanada uvítala Trumpov podpis, ktorým sa obnoví výstavba ropovodu

Kanada uvítala Trumpov podpis, ktorým sa obnoví výstavba ropovodu
Zdroj: Reuters

Kanada uvítala čin amerického prezidenta Donalda Trumpa, ktorý dnes podpísal nariadenie na obnovu výstavby sporného ropovodu Keystone XL. Predstavitelia kanadskej vlády zhodnotili, že výstavba ropovodu prinesie Kanaďanom nové pracovné miesta, ako aj príjmy do štátnej pokladnice.

"Je to veľké rozhodnutie pre Kanadu a Albertu. Táto provincia potrebuje pracovné miesta," povedala kanadská ministerka zahraničných vecí Chrystia Freelandová, ktorej slová citovala stanica CBC.

Šéfka provinčnej vlády v Alberte, Rachel Notleyová, uviedla, že vďaka týmto rozhodnutiam porastú ceny ropy, čo vráti nazad investície, a tie zasa "pracovné miesta, tak dôležité" pre obyvateľov Alberty.

Trump podpísal dnes nariadenia, ktorými zabezpečí pokračovanie výstavby kontroverzných ropovodov Keystone XL a Dakota Access. Trump už počas prezidentskej kampane sľúbil vyššiu podporu pre ťažobný a energetický sektor a naznačoval, že je za dokončenie ropovodu Dakota Access a opätovné spustenie projektu Keystone XL.

Oba projekty zrušil Trumpov predchodca Barack Obama pre obavy o ich vplyv na životné prostredie. Keystone XL by mal zrýchliť dodávky suroviny na jednej strane z kanadských ropných pieskov do rafinérií na brehu Mexického zálivu.

Denný prehľad správ emailom

Dostávajte každý deň nové informácie zo sveta politiky, ekonomiky a biznisu.

Pred zadaním e-mailovej adresy si prečítajte pravidlá ochrany osobných údajov a používania cookies. Súhlas na odoberanie noviniek môžete kedykoľvek odvolať.