21.04.2017, 12:32

Neonacista spustil streľbu v budove ruskej tajnej služby. Traja ľudia zahynuli

Neonacista spustil streľbu v budove ruskej tajnej služby. Traja ľudia zahynuli
Zdroj: Reuters, Ilustračná snímka

Najmenej traja ľudia dnes prišli o život počas prestrelky v podateľni ruskej tajnej služby FSB v Chabarovsku na Ďalekom východe. Pri incidente bol zabitý jeden pracovník FSB, jeden návštevník a tiež útočník, uviedla agentúra TASS s odvolaním sa na FSB. Útočník bol identifikovaný ako miestny neonacista.

"O 17:02 miestneho času (8:02 SELČ) do podateľne správy FSB pre Chabarovský kraj vstúpil neznámy muž. Bez toho prešiel k bezpečnostnej kontrole, začal strieľať po ľuďoch nachádzajúcich sa v miestnosti," vykreslil nemenovaný pracovník tlačového oddelenia FSB.

"Útočník bol zneškodnený. Na mieste činu sa vykonávajú potrebné kriminalistickej úkony," dodal.

Spresnil, že počas prestrelky bol okrem útočníka a jedného pracovníka FSB zabitý tiež jeden z dvoch návštevníkov, občan jednej z postsovietskych republík. Druhý návštevník vyviazol so zranením.

FSB podľa agentúry Interfax neskôr spresnila, že útočníka identifikovala ako osemnásťročného mladíka, ktorý patril k neonacistickej skupine.

Pod FSB spadá v Rusku aj pohraničná služba. Chabarovsk, s približne pol miliónom obyvateľov, leží neďaleko hraníc s Čínou.

Cookies

Na našich stránkach používame cookies. Slúžia na zlepšenie našej práce a vášho zážitku z čítania HNonline.sk.